Більшість бізнесменів, які оголошували про проблеми - не готові до відкритого діалогу: в ОП пояснили чому

Більшість бізнесменів, які оголошували про проблеми - не готові до відкритого діалогу: в ОП пояснили чому

Абсолютна більшість бізнесменів, які публічно оголошували, що у них є якісь проблеми, не готові до відвертого діалогу.

Про це розповів заступник керівника Офісу президента Ростислав Шурма в ефірі "Ми-Україна".

"Ми очікували, що отримаємо шквал звернень (про допомогу, - ред.) і буде дуже важко їх опрацювати. Ситуація виникла доволі зворотна. На сьогодні абсолютна більшість бізнесменів, які тим чи іншим чином публічно оголошували, що у них є якісь проблеми, не дуже хочуть приходити до відвертого діалогу. На превеликий жаль те, що ми бачимо, розглядаючи ці кейси (більше 15), проблема часто є двосторонньою. За діями правоохоронців, на жаль, їм передували якісь порушення законодавства з боку бізнесу. Дії правоохоронців вже є наслідком", - сказав він.

https://weukraine.tv/ekonomichna-strategiya-chomu-biznes-stane-klyuchovym-gravtsem-u-vidnovlenni-ukrayiny/

За його словами, часто дії правоохоронних органів можуть бути неадекватні тій природі правопорушень, яку здійснив бізнес.

"Не завжди потрібні обшуки із залучення 35 представників силових структур, коли здійснене якесь незначне правопорушення. Такі факти теж мають місце. Втім, інколи велика компанія скаржиться, що їй донарахували 100 млн грн податків, а коли ми аналізуємо їх транзакції, так вони в низько податкові зони вивели декількасот мільйонів доларів", - пояснив Шурма.

Нагадаємо, 29 червня в Офісі президента відбулася зустріч влади з українським бізнесом, під час якої Володимир Зеленський хотів почути, з якими проблемами стикаються українські підприємці під час повномасштабної війни та підготувати підприємців до повернення до довоєнного оподаткування.

Як повідомляв "Ми-Україна" раніше, правоохоронці наразі активно змагаються, хто більше і швидше корупційних злочинів розкриє. Крім того, тема корупції перестає бути табуйованою.

Головне