Президент ПАР: Домовилися із Зеленським та Путіним про мирну місію через війну в Україні

Президент ПАР: Домовилися із Зеленським та Путіним про мирну місію через війну в Україні

Президент Південно-Африканської Республіки Сіріл Рамафоса заявив, що президент України Володимир Зеленський та російський президент Володимир Путін погодилися прийняти місію африканських лідерів. Вона стосується питання мирного врегулювання війни в Україні.

Про це президент ПАР повідомив за підсумками переговорів з главами обох країн, передає CGTN Europe.

"Спілкувався з президентом росії Володимиром Путіним та президентом України Володимиром Зеленським. І вони згодні прийняти місію від африканських лідерів щодо потенційного мирного плану для їхнього конфлікту", - заявив він.

При цьому Sky News пишуть, що Сиріл Рамафоса провів окремі дискусії з Володимиром Путіним і Володимиром Зеленським щодо плану, під час якого обидва президенти погодилися вітати групу.

"Чи вдасться це чи ні, залежатиме від дискусій, які будуть проведені", - зазначив президент Південно-Африканської Республіки.

Він також додав, що африканський мирний план отримав "обережну" підтримку з боку Вашингтона і Лондона. Вони були проінформовані про нього.

Як повідомляли "Ми-Україна" раніше, Південно-Африканська Республіка постачала боєприпаси до росії за допомогою корабля. У грудні 2022 року він пришвартувався до військово-морської бази Саймонстаун у Кейптауні. За словами посла Сполучених Штатів Амерки у Південній Африці Рубена Брігета, представники ПАР вантажили зброю та боєприпаси на цей корабель. Потім він вирушив до росії.

Про те, наскільки точними є дані розвідки США, що Південно-Африканська Республіка постачала боєприпаси до росії, Брігеті заявив, що готовий поставити на це своє життя.

Головне