Президент Чехії розповів про своє бачення ситуації в рф після закінчення війни

Президент Чехії розповів про своє бачення ситуації в рф після закінчення війни

Президент Чехії Петр Павел розповів, що внаслідок війни проти України росія тривалий час буде нестабільною. НАТО має бути готовим до різних сценаріїв, а також не дуже вірити в швидке "прозріння" в росії та її розворот до налагодження нормальних відносин зі світом.

Про це президент сказав в інтерв’ю Суспільному. За його словами, можуть виникнути різноманітні сценарії внутрішньої боротьби за владу після того, як Путін перестане бути президентом.

"Можливо, новий лідер буде більш налаштований на відновлення діалогу та співпраці. Або це буде хтось потенційно ще гірший за Путіна. Важко вгадати, однак вважаю, рф буде нестабільною тривалий час", - пояснив президент Чехії. 

Петр Павел також пояснив свої слова на Мюнхенській конференції з безпеки про те, що дестабілізація та розпад рф - це не найкращий сценарій для Заходу, адже з кимось у росії потім потрібно буде вести діалог. 

"Ймовірно, найкращим сценарієм була ситуація, коли б росія усвідомила, що вона не може виграти війну. Що у них немає іншого виходу, окрім як вести переговори. Тому що вони перебувають у настільки кепській економічній ситуації, що їм потрібно відновити принаймні якісь зв'язки з довколишнім світом. Не лише з Китаєм, а і з європейськими країнами. Це був би, мабуть, найкращий можливий сценарій", - додав посадовець.

При цьому президент Чехії зазначив, що наразі сподіватися на цей "найкращий сценарій" не надто реалістично.

"Вони не бачать жодної помилки зі свого боку. Коли я кажу "вони", маю на увазі не лише керівництво росії, але й переважну більшість росіян, яка переконана, що вони є останньою святинею християнських цінностей і повинні захистити їх від декадентського Заходу. Це дивна установка для будь-яких відносин. Тому гадаю, ймовірно, з'являться інші варіанти, які будуть більш реалістичними. І один з них полягає в тому, що в росії буде подібне нове керівництво - якщо не Путін, то хтось такого ж штибу. І тоді, ймовірно, протистояння з рф нам залишиться на роки вперед", - підсумував Павел.

Як повідомляли "Ми-Україна" раніше, новий президент Чехії Петр Павел планує відвідати Україну. Разом з ним до Києва може приїхати також і його колега зі Словаччини Зузана Чапутова. 

Головне