Президент Чехії подав до суду на прем'єра Бабіша

Президент Чехії подав до суду на прем'єра Бабіша
Фото: x.com/prezidentpavel/status/2064279005528776979/photo/3

Президент Чехії Петр Павел подав позов до Конституційного суду через рішення чеського уряду під керівництвом Андрея Бабіша не включати його до складу делегації на саміті НАТО, який відбудеться 7-8 липня в Анкарі. 

Як пише Politico, глава держави оскаржує рішення прем'єра і вимагає роз'яснити, хто саме має повноваження вирішувати питання участі президента у самітах Альянсу.

У заяві Павел наголосив, що Бабіш намагається "виключити" його з саміту та таким чином обмежити роль президента, передбачену Конституцією. Він також нагадав, що всі його попередники брали участь у самітах НАТО після вступу Чехії в Альянс у 1999 році. Більш того, він сам відвідував кожну таку зустріч після приходу на посаду у 2023 році.

Коментуючи позов президента, Бабіш заявив, що поважає його право звернутися до суду, однак вважає це неправильним.

"Неприпустимо, щоб посадовці, які обіймають конституційні посади, подавали позови один проти одного", - написав прем'єр в Х.

Справу Павела проти Бабіша Конституційний суд Чехії може розглянути вже 24 червня.

Як писав "Ми-Україна" раніше, напередодні Бабіш офіційно заявив, що Павел не увійде до делегації, оскільки цьогорічний саміт "відрізнятиметься від попередніх".

Головне