Президент Чехії Петр Павел подав позов до Конституційного суду через рішення чеського уряду під керівництвом Андрея Бабіша не включати його до складу делегації на саміті НАТО, який відбудеться 7-8 липня в Анкарі.
Як пише Politico, глава держави оскаржує рішення прем'єра і вимагає роз'яснити, хто саме має повноваження вирішувати питання участі президента у самітах Альянсу.
У заяві Павел наголосив, що Бабіш намагається "виключити" його з саміту та таким чином обмежити роль президента, передбачену Конституцією. Він також нагадав, що всі його попередники брали участь у самітах НАТО після вступу Чехії в Альянс у 1999 році. Більш того, він сам відвідував кожну таку зустріч після приходу на посаду у 2023 році.
Коментуючи позов президента, Бабіш заявив, що поважає його право звернутися до суду, однак вважає це неправильним.
"Неприпустимо, щоб посадовці, які обіймають конституційні посади, подавали позови один проти одного", - написав прем'єр в Х.
Справу Павела проти Бабіша Конституційний суд Чехії може розглянути вже 24 червня.
Як писав "Ми-Україна" раніше, напередодні Бабіш офіційно заявив, що Павел не увійде до делегації, оскільки цьогорічний саміт "відрізнятиметься від попередніх".