Правоохоронці викрили низку схем незаконного видобутку корисних копалин у п'яти областях, внаслідок яких державі завдано понад 1,5 мільярда гривень збитків. За результатами розслідування дев’ятьом особам, зокрема держпосадовцям, повідомлено про підозру.
Про це повідомив генеральний прокурор Руслан Кравченко.
Серед підозрюваних - керівники державних та комунальних підприємств, посадові особи державних компаній, міський голова, арбітражний керуючий-ліквідатор одного з підприємств, а також представник приватного бізнесу.
За даними слідства, фігуранти незаконно видобули понад 450 000 куб. м. корисних копалин із надр держави. Роботи проводилися без необхідних дозволів або з порушенням умов їх дії. Йдеться про видобуток граніту, габро, підземних вод та інших природних ресурсів.
Зокрема викрито незаконний видобуток понад 375 000 куб. м. граніту на одному з родовищ. Для проведення робіт було здійснено щонайменше 12 вибухів. За попередніми підрахунками, збитки державі в цьому випадку перевищують 1 млрд 255 млн грн.
Також правоохоронці встанвили, що підозрювані без спеціального дозволу здійснили видубуток понад 60 000 куб. м. підземних вод із 30 свердловин, які використовувалися для централізованого водопостачання населення. Завдані збитки оцінюють у понад 12,6 млн грн.
Учасники схем також підозрюються у розкраданні державного майна, зловживанні службовим становищем та використанні державної техніки для здійснення незаконних робіт.
Як писав "Ми-Україна" раніше, СБУ викрила двох агентів російських спецслужб, які готували теракт у центрі столиці.