Працівників катують, є зниклі безвісти: Галущенко розповів про методи “роботи” окупантів на ЗАЕС 

Працівників катують, є зниклі безвісти: Галущенко розповів про методи “роботи” окупантів на ЗАЕС 

Російські загарбники, які ще на початку березня захопили під свій контроль Запорізьку АЕС, застосовують до українських працівників станції фізичний та психологічний тиск у відповідь на їх відмову підписувати контракт з “Росатомом”. Про це очільник Міненерго Герман Галущенко розповів в коментарі "Ми-Україна". 

“Вони (окупанти - ред.) не отримують тої кількості підписантів, яку б вони хотіли, і тому далі включаються фізичні тортури, психологічний тиск. Ви можете уявити, що це люди, які оперують атомним об'єктом і відповідають за безпеку. Вони перебувають у постійному тиску - як психологічному, так і фізичному” - наголсив він. 

Міністр також зазначив, що наразі є низка працівників станції, місцеперебування яких залишається невідомим. 

“Є прізвища людей, які позникали і зараз вони невідомо де. Ми спілкуємося з МАГАТЕ, ми передаємо ці прізвища і просимо, щоб вони теж долучилися до того, щоб їх знати та визволити”, - додав Галущенко.

Запорізька АЕС перебуває під контролем російської армії ще з березня 2022 року. Через загрози МАГАТЕ розмістило на станції групу своїх фахівців, які перебувають там на постійній основі. Водночас це не убезпечує станцію від регулярних обстрілів та знеструмлень. На ЗАЕС досі працюють українські спеціалісти, російська армія фактично тримає їх у заручниках. Про тортури, катування та роботу під прицілом ще у серпні 2022 року писало видання NYT.

Головне