306 000 українців у більш ніж 1000 населених пунктах зараз без світла через буревій. Найбільше - на Хмельниччині. Через сильний вітер є загиблі і постраждалі.
Наша кореспондентка розповіла більш про наслідки негоди.
Мешканців столиці накрив буревій зі швидкістю понад 25 м/с. Через сильний вітер дерева викорчовувало просто з корінням.
"Пориви вітру були дуже сильні, так що дерева "гнулися", - сказав місцевий житель Києва.
Потужний вітер зносив дахи і рекламні щити. Зупинку знесло вітром, яку тільки нещодавно встановили – буревій перегорнув її догори дриґом.
Семеро людей постраждали через негоду тільки у столиці, двом надали допомогу на місці, п’ятьох госпіталізували. Є і загиблі. На двох людей у різних районах впали дерева. Від отриманих травм вони померли на місці.
"Спочатку поліція приїхала, потім "швидка", а потім вже ДСНС. Мені поліція показувала фото, але я пів року тут працюю – цю людину не знаю. Я так зрозуміла, що він за водою йшов", - розповіла киянка.
У столиці майже 600 пошкоджених або повалених через негоду дерев, по вій Україні – затримки більше 10 потягів, бо негода вирує і в інших областях.
На Дніпропетровщині вітер теж трощив дерева, придавило автівку, зачепило дроти, впав стовп.
У Кривому Розі чоловікові на голову впав рекламний банер. Переході допомогли йому підвестися.
Шквальний вітер знеструмив пів сотні населених пунктів на Кіровоградщині, вітер "валив" дерева, пошкоджені будинки та авто. У Кропивницькому зривали дорожні знаки, розхитувало та валило на землю рекламні борди, зривало дахи.
Понад 100 рятувальників продовжують ліквідувати наслідки буревію.
На Хмельниччині дерево вбило чоловіка, в області знеструмлено понад 400 населених пунктів. Проблеми із світлом через негоду загалом у 14 областях України.
Як писав "Ми-Україна" раніше, Подоляк прокоментував рішення Словаччини не давати зброю Україні.