"Поранений" Patriot уже в строю, систему полагодили, - Пентагон

Пошкоджений у Києві Patriot успішно відремонтовано, система повністю у робочому стані. Відповідну заяву зробила представниця американського Міноборони США Сабріна Сінгх під час прес-конференції 18 травня.

"Пошкоджений в результаті російської атаки зенітно-ракетний комплекс Patriot відремонтували, він повністю відновлений і в робочому стані", - сказала вона.

Таким чином, Пентагон спростував чергову російську брехню про нібито знищення п’яти пускових установок Patriot і радіолокаційної станції. Ці дані оприлюднило Міноборони рф після масованої ракетної атаки по Києву 16 травня:

"За достовірно підтвердженими даними, 16 травня внаслідок удару гіперзвуковим ракетним комплексом "Кинджал" у місті Київ було уражено та повністю знищено багатофункціональну радіолокаційну станцію, а також п'ять пускових установок зенітного ракетного комплексу Patriot виробництва США".

Телеканал CNN за підсумками спілкування з трьома американськими посадовцями також інформував про несуттєві пошкодження системи ППО Patriot. За його даними, вони не завадили її функціонуванню і, що не менш важливо, радар системи, який є одним із найважливіших елементів, не постраждав.

Нагадаємо, речник Повітряних сил ЗСУ Юрій Ігнат заявив, що знищити систему протиповітряної оборони Patriot однією ракетою типу “Кинджал” неможливо.

Як писав "Ми-Україна" раніше, трьом російським науковцям, які працювали над технологіями гіперзвукових ракет, типу “Кинджал” зокрема, висунули “дуже серйозні звинувачення”. Їх підозрюють у вчиненні держзради.

Про відкриття справ проти директора Інституту теоретичної та прикладної механіки Олександра Шиплюка та головного наукового співробітника закладу Анатолія Маслова стало відомо ще торік влітку. З того часу обидва чоловіки знаходяться у СІЗО “Лефортове”. Підозру Валерію Звєгінцеву вручили близько трьох тижнів тому.

Головне