Міністр оборони Польщі Владислав Косіняк-Камиш заявив, що країні потрібно більше цивільних аеропортів, які можуть використовуватися у військових цілях. Він підтвердив, що уряд працює над цим питанням у співпраці з Міністерством інфраструктури.
Про це повідомило Polskie radio.
Заступник міністра інфраструктури Мацей Ласек раніше повідомив, що переговори про подвійне використання аеропортів уже ведуться. За його словами, у Польщі діє 15 цивільних летовищ – приблизно стільки ж, скільки військових. Влада прагне створити умови, за яких аеропорти могли б виконувати не лише пасажирські перевезення, а й служити військовим хабами, центрами евакуації, складами пального та вантажними терміналами.
Робота над проєктом уже триває: в Жешуві аеропорт розширюють, у Кракові проходять підготовчі роботи, у Катовіце та Вроцлаві будують вантажні термінали з підключенням до залізниці, а в Щецині планують облаштувати аеропорт як для пасажирських перевезень, так і для реагування на надзвичайні ситуації.
Косіняк-Камиш наголосив, що всі аеропорти повинні бути пристосовані для взаємодії з військовими, як це реалізовано, наприклад, у Кракові-Баліцах, де військова база розташована поряд із цивільним летовищем, або в аеропорту Шопена у Варшаві, частина якого використовується армією.
Міністр також повідомив, що створив спеціальну групу, яка працює над розробкою “Пакту безпеки Польщі – Центральне Помор'я”. Минулого тижня відбулася зустріч із місцевою владою та експертами, де обговорювали будівництво стратегічної “Червоної дороги” для покращення зв’язку між портом Гдиня та аеропортом у Гданську. Косіняк-Камиш підкреслив, що уряд, зокрема міністри фінансів та інфраструктури, зробить усе можливе, щоб реалізувати цей проєкт якнайшвидше.
Як писав "Ми-Україна" раніше, президент Польщі Анджей Дуда під час офіційного виступу у Києві запевнив, що Польща продовжуватиме підтримувати Україну в її боротьбі за незалежність і демократію. Він наголосив, що російській агресії не місце у сучасному світі, а Україна заслуговує на безпеку та стабільність.