Верховна Рада України ухвалила закон, який гарантує сплату єдиного соціального внеску (ЄСВ) за цивільних громадян, що перебувають у російському полоні.
Про це повідомляє пресслужба Мінсоцполітики.
Під час російсько-української війни багато українців, як військових, так і цивільних, опинилися в полоні країни-агресорки. Деякі з них перебувають у неволі місяцями, а інші – роками. Втрата свободи призводить до переривання страхового стажу, що впливає на розмір та право на отримання пенсії у майбутньому.
Відповідно до нового закону, внески сплачуватимуться з дня позбавлення свободи особи та ще протягом шести місяців після її звільнення.
“Платником ЄСВ за полонених цивільних українців виступатиме Пенсійний фонд України. Єдиний внесок за цивільних полонених сплачуватиметься з дня позбавлення особистої свободи і протягом 6-ти місяців після звільнення людини”, - йдеться у повідомленні.
Міністерка соціальної політики Оксана Жолнович заявила, що кожна людина має право на справедливу пенсію.
“Розмір пенсії в солідарній системі залежить, зокрема, і від кількості сплачених соціальних внесків. Позбавляючи наших громадян особистої свободи, країна-агресор не тільки позбавляє їх гідного життя, завдає шкоди здоров'ю, намагається принизити морально, але і спричиняє негативний вплив на майбутнє людини вже після звільнення з полону”, - зазначила вона.
Таким чином запрацює нова норма законодавства про зарахування періоду перебування людини в російському полоні до страхового стажу, а звільнені з полону українці зможуть розраховуватимуть на зароблену пенсію.
“Прийнятий закон забезпечить механізми для сплати державою ЄСВ за тих, хто перебуває в полоні, і відповідно, отримання ними в майбутньому справедливої пенсії”, - додала Жолнович.
Як писав "Ми-Україна" раніше, пенсії зросли на 11,5% для понад 10 мільйонів українців. Таким чином середня пенсія складає 6345 гривень.