Підписала угоду з Грецією: Молдова відмовилась від російського газу

Підписала угоду з Грецією: Молдова відмовилась від російського газу

Молдовська влада підписала рамкову угоду з грецькою державною компанією “DEPA Commercial” про постачання блакитного палива. Про це повідомило державне комунальне підприємство Energocom, інформує TV8.

Відомо, що документ підписали в Афінах під час офіційного візиту до Греції міністра енергетики Віктора Парлікова та керівника Energocom Віктора Бинзаря.

Бинзар розповів, трейдери в регіоні постачають газ із кількох географічних точок, включно зі Сходом, США та Африкою.

"Співпраця між Молдовою та Грецією дасть змогу збільшити роль підземних родовищ газу в Україні для забезпечення Центральної Європи природним газом у холодний період поточного року. Досвід Energocom минулого сезону з використання інтерконектора Греція-Болгарія засвідчив можливість використання трансбалканського газопроводу в реверсивному режимі", - заявив Парліков.

Зазначається, що Молдова майже повністю залежала від російської газової компанії "Газпром" щодо імпорту газу.

Нагадаємо, що Лідер КНР Сі Цзіньпін утримався від того, щоб запропонувати Володимиру Путіну, чого він чекав найбільше. Йдеться про зобов’язання суттєво наростити закупівлю газу з рф.

Як писав “Ми-Україна” раніше, у результаті вибуху газу в багатоповерховому будинку у Кривому Розі в Дніпропетровській області щонайменше 10 людей постраждали. Серед них є одна дитина.

Головне