Підписано останні два документи в угоді про корисні копалини

Підписано останні два документи в угоді про корисні копалини

Україна та Сполучені Штати підписали дві комерційні угоди в межах домовленостей про корисні копалини. Ці документи не потребують ратифікації парламентом та є необхідними для повноцінного запуску Американсько-Українського інвестиційного фонду відбудови.

Як пише Forbes, з українського боку документи підписав директор Агенції з питань підтримки державно-приватного партнерства (ДПП) при Міністерстві економіки Ніко Гачечиладзе. З американського - Міжнародна фінансова корпорація розвитку США(DFC)

За даними українського Мінекономіки, ці дві комерційні угоди разом із раніше ратифікованою міжурядовою становлять 95% від усіх документів, необхідних для запуску Фонду.

Запуск фонду відбудови США-Україна: що ще залишилось

Серед технічних процедур, які потрібно завершити:

  • відбір трьох представників від України та трьох представників зі сторони США до Керівної ради фонду,
  • погодження інвестиційних протоколів
  • інші формальні процедури.

В Мінекономіки окремо наголосили, що угода не передбачає передачу контролю над українськими надрами іноземній стороні.

"Ні про яку передачу будь-яких надр не йшла мова. Йде мова виключно про створення інвестиційного фонду. Контроль за надрами, як і відповідно до Конституції, залишається за Україною", — підкреслили у відомстві.

Угода про копалини: хронологія

Процес створення Українсько-Американського інвестиційного фонду відбудови розпочався цього року:

  • 17 квітня - Україна та США підписали меморандум, який підтвердив намір сторін фіналізувати й укласти угоду про надра:
  • 30 квітня - міністри фінансів США та України Скотт Бессент і Юлія Свириденко підписали угоду про економічне партнерство та створення Інвестиційного фонду відбудови;
  • 8 травня - Рада ратифікувала угоду між урядами США та України про створення Американсько-Українського інвестиційного фонду відбудови (законопроєкт №0309);
  • 12 травня - президент Володимир Зеленський підписав закон про ратифікацію Угоди з Урядом США щодо створення Американсько-Українського інвестиційного фонду відбудови. 

Після ратифікації міністерка Свириденко повідомила, що для повноцінного запуску Фонду сторони повинні підготувати та підписати додатково ще два юридичні документи: Угоду про обмежене партнерство і угоду про функціонування фонду.

Як писав "Ми-Україна" раніше, 13 травня Свириденко заявила, що Україна офіційно завершила всі внутрішні процедури для запуску Американсько-Українського фонду відбудови.

Головне