Петиція щодо Дня вшанування захисників Маріуполя набрала необхідні 25 000 голосів

Петиція щодо Дня вшанування захисників Маріуполя набрала необхідні 25 000 голосів

Петиція з вимогою започаткувати в Україні День вшанування захисників Маріуполя 20-го травня набрала необхідну кількість голосів. Всього за три дні її підтримало 25 635 людей. 

Ініціаторкою петиції стала дружина командира полку "Азов" Дениса “Редіса” Прокопенка - Катерина.

"Оборона Маріуполя — унікальна операція, яка не має порівнянь в сучасній історії України. Битва за Маріуполь стала для українців символом незламності. Завдяки вірності та хоробрості солдат Маріупольського гарнізону, вдалось відтягнути велике угрупування ворожих сил на півдні країни, тим самим уповільнити натиск на інших напрямках та не дати противнику повноцінно розвинути успіх на інших ділянках фронту", - вказано у тексті.

Катерина Прокопенко зазначила, що оборона Маріуполя дала змогу Україні виграти час, перегрупувати війська, отримати західне озброєння, мобілізувати резерви та не дати росіянам розвинути успіх на інших ділянках фронту. У петиції Днем вшанування захисників Маріуполя пропонують зробити 20 травня - цього дня за наказом президента завершили оборону міста.

Тепер її має розглянути Президент України Володимир Зеленський.

Нагадаємо, Денис Прокопенко брав участь в обороні Маріуполь від російських загарбників від початку вторгнення, а пізніше керував обороною “Азовсталі”. 20 травня захисники Маріуполя отримали наказ щодо здачі в полон. Прокопенка було визволено з полону 21 вересня 2022 року в межах обміну полоненими. За домовленістю, він та ще чотири командири оборонців Маріуполя до кінця російсько-української війни перебуватимуть на території Туреччини.

Як писав "Ми-Україна" раніше, 25 березня на Київщині - у Дмитрівці - запрацювало модульне містечко для українців, які через бойові дії залишились без житла. 

Головне