Петр Павел офіційно став президентом Чехії

Петр Павел офіційно став президентом Чехії

Колишній генерал НАТО Петр Павел вже склав президентську присягу у Владиславській залі Празького Граду (резиденції глави держави). Таким чином він офіційно став президентом країни на наступні п’ять років.

Про це повідомляє чеське видання ČTK. Як зазначається, президент прибув до Празького Граду на лімузині з дружиною Євою ще до полудня. Перед зустріччю він провів офіційний обід із Мілошем Земаном, який залишив посаду президента, і його дружиною Іваною.

При цьому видання повідомляє, що коли під час церемонії інавгурації в Празькому Граді було показано Земана, у натовпі його освистали.

Петр Павел напам’ять прочитав присягу, поклавши долоню на конституцію в руках голови Сенату Мілоша Вистрчіла. Незабаром після цього прогримів 21 гарматний залп з сусіднього пагорба Петрін. У залі зазвучав гімн Чехії.

У своїй промові, яка тривала близько чверті години, новий президент Чехії пообіцяв "повернути гідність, повагу, порядність та інші цінності" керівництву країни.

"Будьмо активними і перенесімо це і на інші сфери. Наприклад, у НАТО чи ООН. Не чекаймо, поки більші країни прийдуть з рішеннями. Де написано, що найрозумніші і найздібніші завжди є найбільшими?" – заявив новообраний президент.

Інавгурація завершилась привітанням Павелом громадськості з балкона в третьому дворі Празького Граду і покладанням квітів до статуї першого президента Чехословаччини Томаша Масарика.

Як повідомляли "Ми-Україна" раніше, Президент Володимир Зеленський вже встиг поспілкуватись зі свої новим колегою з Чехії Петром Павелом. Розмова відбулась у телефонному режимі. Окрім того, Президент запросив новообораного чеського лідера завітати з візитом в Україну.

Крім того, Президент Чехії Петр Павел розповів, що внаслідок війни проти України росія тривалий час буде нестабільною. НАТО має бути готовим до різних сценаріїв, а також не дуже вірити в швидке “прозріння” в росії та її розворот до налагодження нормальних відносин зі світом.

Головне