Індійський космонавт Шубханшу Шукла, який став першим представником своєї країни на Міжнародній космічній станції, завершує свою місію і повертається на Землю. У рамках польоту Axiom-4 екіпаж із чотирьох осіб 14 липня відстикувався від МКС, а приводнення очікується 15 липня приблизно о 12:30 за київським часом біля узбережжя Каліфорнії. Про це пише BBC.
Місія Axiom-4 є частиною комерційної програми приватної компанії Axiom Space, що реалізується за участі NASA, Індійської організації космічних досліджень (ISRO), Європейського космічного агентства та компанії SpaceX. Екіпаж очолює досвідчена американська астронавтка Пеггі Вітсон, а сам Шукла виконував роль пілота. Разом із ним на станції перебували Славош Узнанський-Вішневський з Польщі та Тібор Капу з Угорщини.
Політ розпочався 26 червня. Хоча спочатку планувалося, що місія триватиме два тижні, перебування на станції було продовжено. Під час експедиції екіпаж провів 60 наукових досліджень, з яких сім були розроблені індійськими фахівцями. ISRO витратила 59 мільйонів доларів на участь Шукли у місії, включно з навчанням та доставкою на орбіту.
Шукла став лише другим індійцем у космосі після Ракеша Шарми, який здійснив політ у 1984 році. Під час прощального звернення з борту МКС 13 липня він заявив, що Індія починає новий етап у космічних дослідженнях, і наголосив на амбітності, впевненості та гордості сучасної країни. Він також процитував історичні слова Шарми про те, що Індія виглядає краще за решту світу, зауваживши, що це актуально і сьогодні.
Як писали "Ми-Україна" раніше, вчені вперше зафіксували наймасштабніше злиття чорних дір за всю історію спостережень — два об’єкти масою понад 100 сонць кожен злилися в один приблизно за 10 мільярдів світлових років від Землі.