Панамський канал: президент Панами негайно відповів на інавгураційні претензії Трампа

Панамський канал: президент Панами негайно відповів на інавгураційні претензії Трампа

Президент Панами Хосе Рауль Муліно рішуче відкинув заяву Дональда Трампа про наміри США "повернути собі" Панамський канал, зроблену під час інавгураційної промови в понеділок, 20 січня. Офіційна відповідь опублікована на сторінці лідера в Х.

"Я повторюю те, що я висловив у своєму зверненні до нації 22 грудня: канал є і залишатиметься панамським, а його адміністрація й надалі перебуватиме під панамським контролем... У світі немає жодної нації, яка б завадила нашому управлінню", - заявив він. 

Під час своєї інавгураційної промови Трамп заявив, що дух договору 1977 року, підписаного президентом Джиммі Картером, який передбачав передачу контролю над каналом Панамі в 1999 році, було порушено. За його словами, "американські судна платять занадто багато і з ними поводяться несправедливо". Трамп також повторив свої попередні заяви про те, що "Китай керує Панамським каналом".

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Білий дім оприлюднив ключові пріоритети президента США Трампа: список

Муліно у своїй відповіді наголосив, що канал є результатом "боротьби поколінь", що завершилася договором, а не поступкою.

"Протягом 25 років без перерви ми відповідально керували ним та розширювали його, щоб служити світові та його торгівлі, в тому числі США", – заявив він.

Президент Панами також попередив, що будь-які дії проти суверенітету країни спонукають Панаму реалізувати свої права за договором. 

"Ми будемо використовувати право, яке захищає нас, правову основу Договору, гідність, яка вирізняє нас, і силу, яку надає нам міжнародне право, як ідеальний спосіб регулювати відносини між країнами і, перш за все, між союзними та дружніми країнами, як підтверджено історією та нашими діями щодо Сполучених Штатів. Діалог — це завжди спосіб прояснити згадані питання, не підриваючи наше право, повний суверенітет і право власності на наш канал", - підсумував він. 

Як писав "Ми-Україна" раніше, нова адміністрація Білого дому у перший день президенства Дональда Трампа офіційно підтвердила намір вивести США з Паризької кліматичної угоди від 2015 року, скасувавши рішення Джо Байдена про повернення країни до договору. Вперше Америка з нього вийшла в 2017 році.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Інавгурація 47-го президента США Дональда Трампа: онлайн-трансляція

 

Головне