Останні 12 місяців стали найжаркішими за 125 000 років, - дослідження

Останні 12 місяців стали найжаркішими за 125 000 років, - дослідження

Останні 12 місяців для планети стали найспекотнішими в історії. Науковці дійшли висновку, що 99% людей світу жили цей період у температурних умовах, що перевищували середньостатистичні, пише Bloomberg із посиланням на свіже дослідження Climate Central.

Аналіз показав, що у період з листопада минулого року по жовтень 2023 року середній температурний показник був на 1,32°C вищим за доіндустріальний рівень. Окрім того, результат останніх 12 місяців перевершив рекорд жовтня 2015 - вересня 2016.

Науковці застерігають, що надалі температурних рекордів побільшає.

"Наступного року рекорди продовжать фіксуватися, особливо в міру того, як починає посилюватися Ель-Ніньо, піддаючи мільярди людей впливу незвичайної спеки", - розповів Ендрю Першінг, віцепрезидент з науки Climate Central.

Він додав, що жодна людина на планеті "не застрахована від зміни клімату", попри те, що найбільший вплив на собі відчувають жителі держав поблизу лінії екватору. 

"Це найвища температура, яку наша планета пережила приблизно за 125 000 років, найвища температура, яку люди зазнали за той час, коли ми вирішили записувати спостереження, будувати міста і жити разом великими групами", - додав фахівець.

Як відомо, європейська Служба зміни клімату Copernicus встановила, що жовтень 2023 року став найспекотнішим жовтнем за історію спостережень - середні температури були на 1,7°C вищими за середні.

Нагадаємо, професор факультету екології та вивчення Землі Колумбійського університету Джеймс Хансен, відомий тим, що першим забив на сполох через зміни клімату, заявив, що глобальне потепління набирає обертів швидше, ніж прогнозували вчені.

Як писав "Ми-Україна" раніше, у вересні тихоокеанська держава Тувалу офіційно заявила, що продовжить існувати як країна, навіть якщо фізично зникне через підвищення рівня моря. Вона закріпила нове визначення державності у своїй конституції.

Головне