Орбан: Угорщина триматиметься подалі від російсько-української війни, ми хочемо мирного життя

Орбан: Угорщина триматиметься подалі від російсько-української війни, ми хочемо мирного життя

Угорщина повинна триматися подалі від російсько-української війни, якщо хоче жити мирно. Відповідну заяву зробив прем’єр-міністр Угорщини Віктор Орбан у своєму щорічному зверненні до співгромадян.

"Ми є частиною західного світу, членами НАТО і Європейського Союзу, і всі там на боці війни, або, принаймні, роблять вигляд, що це так, окрім нас", – заявив Орбан.

При цьому він зазначив, що війна в Україні є протистоянням "не армії добра і зла, а війська двох слов'янських країн, які ведуть війну, обмежену в часі і поки що просторі".

"Це їхня війна, а не наша", – наголосив угорський прем’єр.

Також він наголосив, що не збирається розривати відносини з росією.

"Ми будемо підтримувати наші економічні відносини з Росією, і ми радимо всьому західному світу робити те ж саме, тому що без відносин не буде ні припинення вогню, ні мирних переговорів", – заявив очільник угорського уряду.

Крім того він висловив думку, що Європа фактично перебуває у стані непрямої війни з росією. І саме через Захід, на думку Орбана, почалася війна в Україні. 

Як писав “Ми-Україна” раніше, заступник голови Офісу Президента Ігор Жовква повідомив, що прем’єр-міністра Угорщини Віктора Орбана запросили приїхати в Україну. В ОПУ сподіваються, що візит відбудеться, а Україна та Угорщина отримають шанс на переговори.

Раніше міністри оборони Австрії та Угорщини Клаудія Таннер та Крістоф Салай-Бобровніцкі заявили, що домовилися не надсилати зброю в Україну. Угорська міністерка наголосила, що Угорщина “буде на боці миру”, надаючи гуманітарну допомогу біженцям, які постраждали від війни.

Головне