ООН все ж відправить за затоплену Херсонщину спецгрупу: вимагають від рф надати доступ та гарантії безпеки

ООН все ж відправить за затоплену Херсонщину спецгрупу: вимагають від рф надати доступ та гарантії безпеки

ООН планує відправити на постраждалі від затоплення окуповані території Лівобережжя спеціальні групи для надання гуманітарної допомоги та евакуації людей. Це питання обговорила Координаторка системи ООН в Україні Деніз Браун з міністром закордонних справ Дмитром Кулебою, повідомили в МЗС.

За її словами, спецгрупи сформують у Запоріжжі та Херсоні. Однак вони відправляться для надання гумдопомоги лише після того, як росія гарантує їхню безпеку та надасть доступ до окупованих територій.

Під час зустрічі Кулеба наголосив, що в ООН повинні відреагувати на масштаб руйнувань та страждань, завданих громадянам і тваринам. 

"За підсумками зустрічі узгоджено, що ООН невідкладно збільшить обсяги допомоги та направить додаткові сили до Херсонської та інших постраждалих областей.

Крім того, домовлено, що ООН негайно сформує у Запоріжжі та Херсоні групи, які будуть направлені на постраждалі окуповані території Лівобережжя для надання гуманітарної допомоги та евакуації людей за умови забезпечення безпечного проїзду на окуповані території з підконтрольної Уряду України території", - йдеться у повідомленні.

Наразі в ООН очікують на надання гарантій від російської сторони та доступу до окупованих територій, що постраждали через підрив дамби Каховської ГЕС.

Як повідомляли "Ми-Україна", заступник керівника ОПУ Ігор Жовква заявив, що з моменту трагедії на Каховській ГЕС минуло понад дві доби, а ООН так і не відправила на місце події своїх представників. Він зазначив, що всі інформація про підрив станції та її наслідки в ООН є.

Головне