ООН: криза в Судані може бути "гіршою, ніж в Україні" для мирного населення

ООН: криза в Судані може бути

Бої в Судані тривають, не стало краще і від оголошеного днями продовження перемир'я між сторонами конфлікту. Перша заступниця Генсека ООН Аміна Мохаммед вважає, що відновлення бойових дій в країні з новими силами може спровокувати “гіршу ніж в Україні” кризу для мирних жителів. Про це пише FT.

“Цивільні жителі Хартума ховаються в будинках без укриттів, поки авіація бомбардує частини міста. Поширюються повідомлення про те, що солдати “Сил оперативної підтримки” захоплюють будинки, фактично перетворюючи жителів міста на живий щит”, – вказано у статті. 

Говорячи про двох генералів, які очолюють ворожі сторони - армії Судану та "Сил оперативної підтримки" (RSF) - Мохаммед зазначила, що вони не збираються повертатися до "статусу-кво".

"Ми повинні тягнути за всі ниточки, щоб зупинити їхню боротьбу", - наголосила заступниця голови ООН.

Колишній суданський прем'єр Абдалла Хамдок, заявив, що нинішня війна загрожує поширитися і на сусідні країни.

"Не дай Боже, якщо Судан дійде до точки справжньої громадянської війни. Якими б не були причини, які привели нас сюди, сьогодні пріоритетом номер один є те, що цю війну потрібно припинити сьогодні . . . тому що буде ще більше ускладнень, якщо її не зупинити", - сказав він.

Як відомо, суданська столиця – місто Хартум – з 15 квітня перетворилося на лінію фронту в жорстокому “конфлікті між генералами”. Йдеться Абдель Фаттаха Бурхана, який є командувачем регулярно армії Судану, та Мохаммеда Хамдана Дагало, який очолює могутнє воєнізоване угруповання RSF.

За даними Міністерства охорони здоров'я Судану, внаслідок бойових зіткнень в країні загинуло вже щонайменше 528 людей, включно з солдатами та бойовиками. Ще як мінімум 4500 осіб отримали поранення різного ступеня тяжкості. Ці дані є приблизними, реальні - можуть виявитися в рази вищими.

Як писав"Ми-Україна" раніше, посилені заходи безпеки відбуватимуться в Одесі 2 травня – на роковини пожежі в Будинку профспілок та 9 травня – День перемоги над нацизмом у Другій світовій війні.

Головне