ООН готується скоротити п'яту частину штату через фінансову кризу

ООН готується скоротити п'яту частину штату через фінансову кризу

Керівництво Організації Об'єднаних Націй розпочало процедуру масштабного скорочення персоналу. Понад 60 структурних підрозділів організації мають подати плани зменшення штату на 20% до середини червня.

За інформацією Associated Press, під скорочення підпадають різні напрямки діяльності ООН. Серед них гуманітарні місії, політичні департаменти, агентства з підтримки біженців, структури гендерної рівності, відомства міжнародної торгівлі, екологічні програми та розвиток міст.

Ініціатива входить до реформ генерального секретаря Антоніу Гутерріша, спрямованих на скорочення витрат організації на 15-20%. Загальна сума економії складе приблизно 3,72 мільярда доларів.

Представник ООН Стефан Дюжаррік повідомив, що скорочення торкнеться близько 14 тисяч штатних одиниць, фінансованих з основного бюджету, або стандартних 2800 посад. Крайній термін подання пропозицій щодо скорочень встановлено на 13 червня.

Планові зміни будуть враховані при формуванні бюджету на 2026 рік, який Генеральна Асамблея ООН розгляне та затвердить у грудні поточного року.

Згідно з внутрішніми документами організації, найбільші скорочення очікують провідні агентства. Всесвітня продовольча програма може втратити до третини співробітників. Управління Верховного комісара ООН у справах біженців планує зменшити персонал центрального офісу та регіональних представництв на 30%, а також ліквідувати половину керівних позицій.

До скорочення штату готуються також ЮНІСЕФ та Управління координації гуманітарних справ ООН.

Причиною кризи стала несвоєчасна сплата членських внесків. У 2024 році лише 152 з 193 країн-учасниць ООН внесли повну суму зобов'язань, включаючи Китай. Водночас 41 держава, серед яких Сполучені Штати, не виконала фінансових зобов'язань перед організацією.

Як писали "Ми-Україна" раніше, глава Міністерства закордонних справ України Андрій Сибіга наголосив, що на росію необхідно тиснути після її погроз на засіданні Ради Безпеки ООН посилювати війну.

Головне