Четверта версія чат-бота Grok, створеного компанією xAI Ілона Маска, почала використовувати дописи самого Маска в соцмережі X для формування відповідей на запити користувачів. Як повідомляє Associated Press, оновлення вийшло 9 липня.
Незалежний дослідник штучного інтелекту Саймон Віллісон, який тестував Grok 4, звернув увагу на нестандартну поведінку системи. За його словами, навіть якщо в запиті не згадується Маск, бот все одно може звертатися до його публікацій, щоб врахувати позицію власника платформи.
Прикладом цього стало питання про конфлікт на Близькому Сході. Grok, не отримавши прямого запиту щодо Маска, все ж здійснив пошук у соцмережі X, щоб дізнатися, що той писав із цього приводу. У відповідь бот пояснив, що думка Маска може бути корисною для розуміння контексту, і продовжив перегляд його позиції.
Головний архітектор штучного інтелекту в компанії Icertis Тім Келлог припустив, що така поведінка може бути результатом цілеспрямованого програмування. На його думку, подібні функції раніше впроваджувалися через системні налаштування, але у випадку з Grok 4 це, ймовірно, інтегровано в саму модель. Він також зазначив, що система, схоже, автоматично прирівнює власні цінності до поглядів Маска.
Як писали "Ми-Україна" раніше, штучний інтелект американського мільярдера Ілона Маска Grok влаштував справжній "розніс" росіянам у Х. Чатбот спростовував наративи Кремля.