Олена Зеленська виступила на заході, присвяченому безбарʼєрності в комунікаціях

Олена Зеленська виступила на заході, присвяченому безбарʼєрності в комунікаціях

Перша леді Олена Зеленська взяла участь у заході "Коли можеш розправити крила", який відкрив Національний тиждень безбар’єрності - інформаційну кампанію, присвячену темі інклюзивності у спілкуванні.

Про це повідомляє пресслужба Офісу президента.

"Війна зробила видимими багато важливих реалій життя. І насамперед – інвалідність. Над нами всіма – ще й важкий радянський спадок стигматизації інвалідності. Визначення «інвалід» Україна усунула на законодавчому рівні у 2018 році. Але очевидно, що одного законодавчого кроку мало, і нам знадобляться ще роки, щоб прибрати ярлики та стигми і з колективної підсвідомості, і з побутової мови", - заявила перша леді.

До події долучилися представники організації "Безбар’єрність", українського офісу ЮНІСЕФ, Центру соціальних змін і поведінкової економіки, а також фахівці з медіа, архітектури, бізнесу, психологічної підтримки та ветеранських середовищ. Захід відбувся за підтримки компаній ПриватБанк та Visa, інноваційного парку UNIT.City. 

Під час зустрічі презентували відеолекцію "Коли можеш комунікувати без бар’єрів", створену на основі "Довідника безбар’єрності". Вона адресована журналістам, комунікаційникам, державним службовцям, освітянам та всім, хто прагне зробити спілкування інклюзивним та етичним.

Учасники заходу закликали суспільство формувати культуру рівності, взаємної поваги й доступності.

"Як комунікувати коректно? Лайфгак, який допомагає: завжди – спочатку людина, а вже потім – її досвід. Саме тому кажемо: "людина з інвалідністю", "людина, звільнена з полону". Отже, людина – передусім. Ми намагаємося стати країною для всіх людей, і в мові це важливо, бо вказує всім нам курс", - пояснила Олена Зеленська.

Спікерами події були:

  • Оксана Збітнєва, керівниця Координаційного центру з психічного здоров’я при КМУ, голова ГО «Безбар’єрність»;
  • Андрій Зелінський, голова наглядової ради Українського ветеранського фонду, капелан УГКЦ, співзасновник Української академії лідерства;
  • Олеся Жулинська, директорка з комунікацій ПриватБанку;
  • Дмитро Васильєв, CEO та власник компанії Archimatika;
  • Наталія Кадя, експертка з нейроменеджменту, співзасновниця BeingHuman School of NeuroManagement;
  • Анна Суходольська, керівниця з соціальних та поведінкових змін ЮНІСЕФ;
  • Тетяна Ломакіна, радниця-уповноважена Президента України з питань безбар’єрності.

Як повідомляв "Ми-Україна" раніше, фундація Олени Зеленської розширює проєкт "Адреса дитинства" для великих прийомних родин.

Головне