Головнокомандувач Збройних сил України Олександр Сирський поділився подробицями підготовки Курської операції, яка дозволила Силам оборони не лише зупинити наступ росіян на Харківщину і Сумщину, а й завдати їм значних втрат.
Про це він розповів в інтерв’ю “Лівому берегу”.
За його словами, влітку минулого року ситуація на фронті була напруженою – російські війська готували наступ після завершення бойового злагодження 44-го армійського корпусу, який налічував 140-160 тисяч окупантів.
"Він складав основу цього угруповання. Він був повністю знову сформований, тобто це було нове об'єднання. І чисельність цього угруповання, наскільки я пам'ятаю, коливалось в межах 140-160 тисяч, це дуже багато", – сказав Сирський.
Сили оборони випередили ворога, перекинувши до кордону резервні бригади, чим змусили рф змінити свої плани. Замість очікуваного наступу, росіяни були змушені застосовувати недоукомплектовані сили – 46 тисяч російських військових поблизу Бєлгорода і ще близько 25 тисячами на Сумському напрямку. У результаті їхня спроба прориву провалилася: наступ на Харків захлинувся у Вовчанську, а частини, призначені для Сумщини, були перекинуті до Харківської області й також втягнулися у бої.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У ЦПД пояснили слова Сирського про наступ рф на Сумщину і Харківщину
"Наступ, скажімо так, провалився. Після цього противник перегрупувався, завершив підготовку 44 корпусу і фактично з середини червня розпочав стратегічну операцію на всьому фронту. Почав наступати на Часів Яр, Торецьк, Нью-Йорк, Покровськ, Запоріжжя, на Куп’янському напрямку, на Лиманському, тобто фактично скрізь", – сказав головком.
Сирський зазначив, що в цій ситуації виникла ідея завдати удару там, де ворог цього найменше чекав – у прикордонних районах Курської області.
"Ми детально вивчали ситуацію і прийшли до висновку, що якраз там, де противник планував наступати на Сумщину і в наслідок того, що перекинув всі свої частини на Харківський напрямок, у нього залишились тільки підрозділи, які прикривали державний кордон або ті, які знаходилися в глибині для виконання якихось окремих завдань", – додав головнокомандувач.
Як писав "Ми-Україна" раніше, Сирський заявив, що кілька днів тому український дрон уразив дальній бомбардувальник Ту-22М3 на території росії після його приземлення. Вартість літака становила близько 100 мільйонів доларів.