ОДКБ - це мертва організація: експерт пояснив, чому чому країнам-членам вона більше не цікава 

ОДКБ - це мертва організація: експерт пояснив, чому чому країнам-членам вона більше не цікава 

Організація Договору про колективну безпеку (ОДКБ), до складу якої окрім рф та Білорусі входять також Вірменія, Казахстан, Киргизстан та Таджикистан, перестала існувати як дієва міжнародна організація. Таку думку висловив в ефірі "Ми-Україна"  фахівець з питань міжнародної політики Українського інституту майбутнього Ілія Куса.

Він пояснив, що раніше усі вищеперераховані країни об’єднувало видання ними росії як домінантної сили на пострадянському просторі. Також вони мали схожі погляди на світові справи. Однак нині ситуація докорінно змінилась і ОДКБ як організація померла. 

“Щойно спільні інтереси зникли, а це відбулося років 5 тому, ОДКБ перестала існувати як дієва організація. Більшість країн, які входять в ОДКБ (крім росії та Білорусі), мають досить розгалужені політичні зв’язки і їм нецікаво бути в організації, яку рф використовує для самопіару та власних інтересів", - наголосив він.  

Як писав “Ми-Україна” напередодні, Єреван заявив, що не вважає за доцільне проводити в країні військові навчання Організації договору про колективну безпеку (ОДКБ) у 2023 році.

Головне