Області поділять на кілька зон: з січня принцип відключення світла можуть кардинально змінити

Області поділять на кілька зон: з січня принцип відключення світла можуть кардинально змінити

З січня 2025 року, принцип відключення світла в Україні можуть кардинально змінити. З нового року всі області можуть поділити на декілька зон. Про це повідомляє РБК-Україна.

"Проблеми з енергопостачанням в Україні зберігатимуться, а практика застосування відключень показала, що вони не завжди є рівномірними для українців, які проживають у різних областях. Щоб уніфікувати систему графіків погодинного відключення (ГПВ) та зробити обмеження справедливішими, вирішили змінити інструкцію застосування графіків", - йдеться в повідомленні.

Загальна кількість годин "без світла" за місяць для всіх споживачів є приблизно однаковою, але протягом тижня чи доби можуть виникати значні коливання.

Запровадження однакових графіків для всієї країни технічно неможливе, оскільки це може спричинити серйозні дисбаланси в енергосистемі.

Як зміняться графіки відключень у 2025 році?

Варіант перший - створення зон із приблизно рівномірним споживанням енергії

Одним із варіантів вирішення цієї проблеми є створення кількох зон, наприклад, трьох, із приблизно рівномірним споживанням енергії. У кожній зоні можуть використовуватися однакові графіки відключень.

"Наприклад, до однієї зони може увійти Одеська, Черкаська, Львівська та ще кілька областей, відібраних у шаховому порядку – щоб не створювати великих суцільних територій із одночасною відсутністю світла. І тоді відключення там будуть за певними чергами у однаковий час. Тобто, якщо третя черга відключатиметься на 4 години у певний період, то це відбуватиметься по всій зоні. Така сама система буде за іншими зонами", - пише РБК.

Варіант другий - поділ черги на підчерги

Інша пропозиція передбачає розробку більш гнучкого та справедливого механізму. Наприклад, у деяких ситуаціях, коли недостатньо запровадження однієї черги відключень, але дві - забагато, пропонується ділити черги на підчерги. Це дозволить, залежно від навантаження, відключати "півтори черги".

Як писав "Ми-Україна" раніше, Хоч енергоспоживання зростає, ситуація з обмеженнями енергопостачання поліпшується. Поступово зменшується кількість годин, коли у різних регіонах немає світла. 

Головне