Норвегія підтвердила свою відданість міжнародній конвенції про заборону протипіхотних мін. Це рішення контрастує з діями Фінляндії, яка оголосила про вихід із договору через зростаючу загрозу з боку росії.
Про це повідомляє Reuters.
Напередодні, у вівторок, президент Фінляндії Олександр Стубб повідомив, що Гельсінкі готується залишити Оттавську конвенцію 1997 року.
Міністр закордонних справ Норвегії Еспен Барт Ейде заявив, що країна не вийде з міжнародної конвенції про заборону протипіхотних мін, як це зробила Фінляндія.
“Ми шкодуємо про це рішення Фінляндії”, - зазначив Барт Ейде.
Міністр зазначив, що вихід з договору, стимулює воюючі країни не дотримуватися Оттавської конвенції.
“Якщо ми почнемо послаблювати нашу прихильність, це полегшить воюючим фракціям у всьому світі знову використовувати цю зброю, оскільки це зменшує стигму”, - додав він.
Оттавська конвенція 1997 року зазнала серйозного випробування через вторгнення росії в Україну. Особливе занепокоєння це викликало серед країн, що межують з росією, які побоюються подальшої агресії Москви.
Рішення Фінляндії про вихід із договору зробило Норвегію єдиною європейською країною, яка має спільний кордон із росією (близько 200 км на крайньому півночі) і при цьому не планує повертати протипіхотні міни у свою систему оборони.
18 березня Польща та країни Балтії заявили про намір покинути міжнародну угоду, пояснюючи це безпековими ризиками для НАТО.
“Ми вважаємо, що в нинішньому середовищі безпеки надзвичайно важливо забезпечити нашим силам оборони гнучкість і свободу вибору для потенційного використання нових систем озброєння та рішень для зміцнення оборони вразливого східного флангу Альянсу”, - йдеться у заяві міністрів оборони Польщі, Естонії, Латвії та Литви.
Як писав "Ми-Україна" раніше, Норвегія виділить додаткові $95 мільйонів на закупівлю газу для України.