Українці, які мають посвідку на проживання та роботу в Німеччині, зможуть залишатися в країні, навіть попри прагнення української держави повертати громадян, які проживають за кордоном, для участі у війні проти росії
Про це у суботу, 11 травня заявив канцлер Німеччини Олаф Шольц під час виступу на заході групи газет RND, повідомляє DW.
"Правова ситуація така, що проживання тут не ставиться під сумнів. Працевлаштування також веде до безпеки проживання", - сказав він.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Новий закон про мобілізацію у питаннях і відповідях: від обов'язків і обмежень до відстрочки і доплат
Шольц закликав українців працевлаштовуватися в Німеччині.
"Ми сподіваємося, що ті, хто приїхав з України, щойно вони матимуть змогу працювати, будуть працювати. Варто сказати, що багато хто вже це робить, але є ще кілька сотень тисяч тих, хто терміново потрібен на ринку праці", - сказав він.
Міністерство закордонних справ України прийняло рішення, що з 23 квітня тимчасово призупинити надання консульських послуг українським чоловікам, які підпадають під закон про мобілізацію. Згідно з новими правилами, встановленими урядом, паспорти для чоловіків призовного віку можуть оформлятися лише в Україні, а не в закордонних консульських установах. Це означає, що чоловіки у віці від 18 до 59 років, які проживають за кордоном, наразі не можуть продовжити термін дії своїх паспортів або отримати нові.
Як пишуть у ЗМІ, представник уряду Берліну заявив, що надання або продовження тимчасової посвідки на проживання в Німеччині українським біженцям не обов'язково передбачає наявність у них чинного паспорта. Головне вимога полягає у тому, щоб німецької владі була доступна яка-небудь інформація для ідентифікації особи.
Як повідомляли “Ми-Україна” раніше, Варшава зголосилась допомогти Києву з поверненням чоловіків мобілізаційного віку які нині перебувають на території Польщі.