Нідерландський суд засудив чоловіка за передачу технологічних даних до росії

Нідерландський суд засудив чоловіка за передачу технологічних даних до росії

Окружний суд Роттердама виніс вирок 43-річному чоловікові, який незаконно передавав конфіденційну інформацію голландських високотехнологічних компаній представнику росії. Засуджений отримав три роки позбавлення волі за порушення санкційного режиму ЄС. Про це повідомляє офіційний сайт суду.

Обвинувачений протягом чотирьох років використовував службовий доступ до корпоративної мережі свого роботодавця для завантаження файлів, які не були необхідні для виконання його трудових обов'язків. Чоловік копіював конфіденційну інформацію з серверів компаній ASML та NXP, що спеціалізуються на розробці та виробництві мікросхем, зберігаючи дані на особистому комп'ютері.

Встановлено, що впродовж 18 місяців засуджений систематично передавав отримані технологічні дані громадянину росії. За інформацією нідерландської телерадіокомпанії NOS, отримувачем був російський інженер Герман А., точне громадянство якого не розголошується.

Нідерландська розвідка повідомляє про контакти засудженого зі Службою зовнішньої розвідки рф. Прокуратура зазначає, що обвинувачений регулярно здійснював поїздки з Амстердама до Москви, а після початку повномасштабного вторгнення рф в Україну змінив маршрут, добираючись до росії через Туреччину та Сербію.

Слідство встановило, що засуджений отримував значні грошові винагороди після візитів до Москви. З 2021 по 2024 рік він вніс на свій банківський рахунок 43 900 євро готівкою. Прокуратура розглядає ці надходження як оплату за передачу конфіденційної інформації.

Під час судового процесу Герман А. визнав, що надавав консультації російській стороні, однак стверджував, що зберігав конфіденційні документи нідерландських виробників мікросхем для особистого використання. Засуджений заявив, що не усвідомлював заборони на передачу таких файлів до росії.

Справа стосується порушення санкційного режиму ЄС, який забороняє передачу високотехнологічних даних та технологій до рф. Компанії ASML та NXP є ключовими гравцями на світовому ринку напівпровідникових технологій.

Як писали "Ми-Україна" раніше, Офіс Генерального прокурора повідомив про підозру народному депутату України ІХ скликання за ч. 4 ст. 190 КК України - шахрайство в особливо великих розмірах. За даними слідства, він привласнив 14,5 мільйонів гривень, оформивши фіктивний договір через свого сина.

Головне