Телеведучі, активісти, волонтери, військові, іноземні лідери, і це далеко не весь список - усі висловлюються на підтримку українців та президента України Володимира Зеленського у зв’язку з подіями останніми подіями.
Світові лідери
Канцлер Німеччини Олаф Шольц висловив підтримку президенту України.
"Неправильно і небезпечно заперечувати демократичну легітимність президента Зеленського... Те, що чергові вибори не можуть проводитися під час війни, відповідає вимогам Конституції України", - написав Шольц.
Die Ukraine verteidigt sich seit bald drei Jahren gegen einen erbarmungslosen russischen Angriffskrieg. Tag für Tag. Und es ist schlicht falsch und gefährlich, Präsident Selenskyi die demokratische Legitimation abzusprechen. 1/2
— Bundeskanzler Olaf Scholz (@Bundeskanzler) February 19, 2025
"Фінляндія підтримує Україну всіма можливими засобами, підтримує українську Конституцію та демократично обраного президента Зеленського", - президент Фінляндії Александр Стубб.
"Це глибоко необґрунтовано. Це всенародно обраний президент з переважною більшістю голосів, якого повномасштабна війна застала в середині його терміну", - премʼєр-міністр Норвегії Йонас Гар Стьоре.
"Це небезпечно і відверто брехливо з боку президента Трампа... Тепер стає зрозуміло, що Трамп хоче, щоб путін переміг", - лідерка Ліберальної партії Норвегії Гурі Мелбі.
"Неправильно і небезпечно заперечувати демократичну легітимність президента Зеленського... Те, що чергові вибори не можуть проводитися під час війни, відповідає вимогам Конституції України", - канцлер Німеччини Олаф Шольц.
"Як організувати вибори, коли частина території окупована окупантами, а вся країна під щоденними обстрілами? Щоб назвати президента такої країни диктатором, потрібна велика частка цинізму", - президент Чехії Петр Павел.
"Зеленський не є диктатором - він демократично обраний лідер України, який мужньо протистояв незаконному вторгненню путіна", - голова Консервативної партії Великої Британії Кемі Баденох.
Українські політики та бізнесмени
Київський міський голова Віталій Кличко закликав українців продемонструвати єднання і консолідацію в країні:
"Не вибори, не якесь поборювання всередині чи політичні амбіції важливі сьогодні. А — тверезий розум, спільна робота всіх на єдину мету — захист своєї країни", - наголосив мер столиці".
Народна депутатка України Юлія Тимошенко наголосила, що вибори буть несправедливими, якщо провести їх зараз.
"Вибори під час війни – неможливі й аморальні, бо у них не зможуть взяти участь наші військові. А без них вибори ніколи не будуть легітимними. Голосування під час війни також не можна буде назвати чесним, бо народ не зможе проконтролювати його. Під час війни самовбивчо починати передвиборчі перегони, розриваючи країну на політичні табори. Нам зараз, як ніколи, потрібна єдність і стійкість", - зарезюмувала Тимошенко.
Міський голова Дніпра Борис Філатов зазначив, що українцям може подобатись президент, а може й не подобатися.
"Ми можемо лаяти його, а можемо хвалити. Ми можемо засуджувати його вчинки, а можемо їм аплодувати. Бо він – НАШ Президент. Такий, який є. Немає різниці – поганий він чи ні. І жодна брехлива істота ані в Москві, ані у Вашингтоні, ані будь-де, не має права відкривати на нього свого рота", - наголосив Філатов.
Український бізнесмен Олег Гороховський також висловив свою думку, щодо ситуації:
"Лідер нації, яка претендує на встановлення світового порядку, звинувачує жертву в тому, що її недостатньо швидко знищили. Що ще? Ми єдині і знаємо свій шлях і він точно не з рашкою і Трампом, що приєднався до неї"
Журналісти, експерти та активісти
Український інфлюенсер Ігор Лаченков також прокоментував останні події.
"Справа не в прізвищі Президента України — це наша справа, і нам його обирати, а не американцям, які обирають дідів по колу. Проблема в тому, що від поточної ситуації страждає вся країна. Русня явно впливає на риторику Трампа, який повторює наративи з російських пропагандистських", - написав Лаченков.
Генеральний директор "Ми-Україна" Ігор Петренко зазначив, що доля України - це справа лише українців.
"Нам не потрібно пояснювати, як працює демократія. Ми знаємо, що таке вибори, що таке легітимність і що таке лідерство у критичні моменти. Зараз питання лідера перед нами не стоїть. Ми єдині у захисті наших національних інтересів, і саме це робить Зеленський", - написав Петренко.
Українська журналістка і телеведуча "Ми-Україна" Добровольська Людмила також доєдналась до підтримки глави держави.
"У чужій церкві не паламарюй , - кажуть у нас в Україні. Ніхто не буде вирішувати за нас, як нам жити, з ким дітей хрестити, хто нам брат, а хто сват. Заради чого жити, за що помирати. Кого обирати своїм президентом. Тому час, коли ми погодимося говорити з росією -
обирати тільки нам, і умови, на яких ми будемо готові скласти (але не заховати) нашу зброю -
то будуть наші умови", - наголосила журналістка.
Також телеведучий "Ми-Україна" Богдан Машай висловив підтримку українському народові.
"Ми в точці турбулентності, коли під нами розхитуються всі платформи, збудовані за останні 3 роки. Точно можна сказати, що нинішня Україна не та, яка була 3 роки тому. Це більше не та держава, яку можна легко змусити підписати «мир» на чужих умовах. І це не той президент, якого можна просто взяти і «прибрати» зі сцени. Тому що для цього, як мінімум, доведеться рахуватися з думкою українського народу, що його обрав на демократичних виборах", - зазначив Машай.
Телеведучий "Ми-Україна" Олег Панюта також прокоментував нинішню ситуацію.
"Три місяці тому американський народ обрав собі нинішнього очільника, і це його право. Сьогодні народ Америки допомагає Україні протистояти агресії кацапів. І ми вдячні за допомогу. Але це не дає права вказувати українцям, коли проводити вибори, як нашим захисникам завершувати війну, і про що (коли до цього дійде) домовлятися із ворогом. Це виняткове право України, яка зараз захищає і ті демократичні цінності, на яких свого часу було збудовано й країну по той бік океану.
Інакше це не демократія, а диктат", - написав Панюта.
Висловився за підтримку й телеведучий "Ми-Україна" Микита Міхальов.
"Стосовно решти закордонних мужланів, які агресивно нам вказують що робити, як закінчувати, з ким говорити, кому прогинатись, то хай не сують свого носа до чужого проса", - написав журналіст.
Телеведуча "Ми-Україна" Олена Чабак підтримала український народ.
"Андрій Пільщиков, Роман Ратушний, Сашко Махов та інші славетні українські воїни віддали свої життя не задля того, щоб ми здались на півшляху, зрадили їх, поступились принципами і країною. Наше завдання нині вберегти Україну, не зганьбитися перед Героями. Тому зібрались силами і робимо своє. Головний наш переговорник - Сили Оборони, раптом ви забули", - наголосила Чабак.
Також телеведуча "Ми-Україна" Алена Цинтила зазначила, що український народ ніхто немає принижувати.
"Ніхто не дозволяв так поводитись із нами, а ми і не питали, але нам уже розказали, що це "Україна почала/допустила війну" і треба було «путіна не бісити своїми незалежностями", - зазначила Цинтила.