Національне агентство з питань запобігання корупції повідомило про результати перевірок декларацій за квітень 2025 року. Всі 83 повністю перевірені декларації містили порушення на загальну суму близько 459 мільйонів гривень. Про це передає пресслужба НАЗК.
За даними НАЗК, 65% перевірених у квітні декларацій (54 документи) містили ознаки недостовірних відомостей на суму майже 376 мільйонів гривень. У чотирьох деклараціях виявлено ознаки незаконного збагачення на понад 72 мільйони гривень, а у двох – ознаки необґрунтованості активів на суму близько 11 мільйонів гривень.
Агентство відзначає, що протягом квітня до компетентних органів направлено 40 обґрунтованих висновків щодо виявлення ознак корупційних або пов'язаних з корупцією правопорушень, які передбачають кримінальну відповідальність за статтею 366-2 Кримінального кодексу України (недостовірне декларування). Також було надіслано 3 висновки за ознаками статті 368-5 (незаконне збагачення), 4 – за частиною 4 статті 172-6 КУпАП (недостовірне декларування) та 2 – за частиною 2 статті 172-4 КУпАП (порушення щодо суміщення та сумісництва з іншими видами діяльності).
Серед найбільших порушень НАЗК виділило декларацію начальника Управління Державної міграційної служби у Хмельницькій області за 2023 рік, де виявлено ознаки недостовірних відомостей на суму понад 27,8 мільйона гривень. У деклараціях колишнього начальника Головного управління Державної податкової служби у Тернопільській області за 2022-2023 роки встановлено ознаки недостовірних відомостей сукупно на понад 22,5 мільйона гривень.
Загалом за перші чотири місяці 2025 року НАЗК завершило 317 повних перевірок декларацій. У 171 декларації (54% від перевірених) встановлено ознаки декларування недостовірних відомостей на загальну суму майже 1,5 мільярда гривень. У восьми деклараціях виявлено ознаки незаконного збагачення на загальну суму 372,3 мільйона гривень, а в десяти – ознаки необґрунтованості активів на загальну суму 60,6 мільйона гривень. У чотирьох декларантів було виявлено ознаки конфлікту інтересів.
За результатами розгляду 77 обґрунтованих висновків НАЗК органи досудового розслідування розпочали кримінальні провадження, а матеріали ще 9 перевірок долучено до раніше розпочатих кримінальних проваджень.
Як писали "Ми-Україна" раніше, Європейський Союз виділив 1 мільярд євро з надприбутків від заморожених російських активів на розвиток української оборонної промисловості.