На відміну від США, які погодились передати касетні боєприпаси Україні, Німеччина виступає проти надання ЗСУ такого озброєння. При цьому негативної думки щодо цього дотримуються одразу обидва політичні фланги ФРН, розповів в ефірі "Ми-Україна" оглядач DW Роман Гончаренко.
"Тут у Німеччині багато дискусій з цього приводу. Багато критиків цього рішення, в тому числі тих, хто підтримує Україну. Вони вважають, що це неправильно, що це зброя небезпечна для цивільного населення. І звичайно це теж впливає на рішення (канцлера ФРН Олафа - ред.) Шольца. Попри те, що Німеччина не постачає Україні касетних боєприпасів, тим не менше це роблять США - це західний блок, це країна НАТО. І це такий фон, Німеччина сама передає Україні важкі озброєння", - сказав він.
Як відомо, раніше цього місяця очільниця МЗС ФРН Анналена Бербок пояснила, що її країна виступає проти передачі Україні кластерних боєприпасів оскільки вона є однією зі 111 держав-учасниць відповідної Конвенції. Аналогічної думки дотримуються також Велика Британія та Іспанія.
Водночас міністр оборони України Олексій Резніков в кулуарах саміту НАТО у Вільнюсі заявив, що використання Силами оборони касетних боєприпасів дасть змогу змінити правила гри в боротьбі з російськими військами. До цього голова українського оборонного відомства запевнив світову спільному, що наша країна застосовуватиме отримані від партнерів кластерні боєприпаси згідно з п’ятьма ключовими принципами.
Як писав "Ми-Україна" раніше, офіційна представниця Державного департаменту США Андреа Калан заявила, що росія вже давно використовує касетні боєприпаси у війні проти України.