Науковці оприлюднили неймовірно чіткі знімки поверхні Сонця

Науковці оприлюднили неймовірно чіткі знімки поверхні Сонця

Наземний сонячний телескоп DKIST отримав нові зображення Сонця, на яких можна в деталях розгледіти активні області світила — сонячні плями.

Про це повідомили в Національній сонячній обсерваторії.

На одному із зображень, що охоплює 30 720 кілометрів у довжину та ширину, представлена спокійна ділянка Сонця. У ній гаряча плазма циркулює у конвекційних гранулах на поверхні зорі (фотосфері).

Яскраві структури всередині гранул свідчать про наявність магнітного поля у них. Виявлення цих дрібних елементів є одним із завдань DKIST, що дасть можливість геліофізикам досліджувати механізми сонячної активності.

Ще одне зображення розкриває деталі, навпаки, активної області Сонця. Сонячні плями відрізняються темними центральними областями, які являють собою скупчення більш холодної плазми, порівняно з ділянками навколо. Ниткоподібна структура також зумовлюється впливом магнітного поля.

Науковці зазначають, що такі сонячні плями подекуди більші за розміром, ніж сама Земля.

Нагадаємо, SpaceX озвучила вартість польоту у космос для всіх охочих.

Компанія SpaceX відправила до Міжнародної космічної станції ракету Falcon 9 з пілотованим кораблем Crew Dragon. На борту були туристи.

Командиром корабля стала колишній астронавт NASA і перша жінка-командир МКС Пеггі Вітсон, пілотом — підприємець Джон Шоффнер, членами екіпажу — астронавти із Саудівської Аравії Райяна Барнаві та Алі аль-Карні.

На МКС астронавти проведуть вісім днів. Вони працюватимуть разом з екіпажем станції та проводитимуть свої експерименти. Один із них, організований Інститутом трансляційних досліджень космічної охорони здоров’я (TRISH), передбачає серію тестів і вимірювань показників тіл у невагомості.

Як писав "Ми-Україна" раніше, в OpenAI вважають, що світу потрібен “МАГАТЕ” для штучного інтелекту, щоб він не знищив людство.

Головне