Нацбанк оштрафував неввічливих колекторів з “Укрборгу”: яка сума штрафу

Нацбанк оштрафував неввічливих колекторів з “Укрборгу”: яка сума штрафу

Національний банк Україна покарав колекторську компанію "Укрборг". Штраф у 51 000 грн було застосовано за неетичну поведінку стосовно споживачів, які продемонстрували колектори під час війни.

"Йдеться про порушення вимог щодо етичної поведінки, встановлених Законом України "Про споживче кредитування" на період дії воєнного стану в Україні та протягом 90 днів з дня його припинення або скасування, при здійсненні взаємодії по врегулюванню простроченої заборгованості зі споживачем, який належить до захищеної категорії", - йдеться у повідомленні регулятора.

Колектори під час війни: які категорії осіб належать до захищених

Регулятор нагадав, що до категорії захищених осіб відносяться:

  • воїни ЗСУ та інших військових формувань;
  • співробітники правоохоронних органів спецпризначення, Держслужби транспорту та Держспецзв'язку, які служать на українській землі;
  • військовослужбовці, які стали особами з інвалідністю внаслідок захворювання, пов'язаного з проходженням військової служби, чи внаслідок захворювання після їхнього звільнення з військової служби, пов'язаного з проходженням військової служби;
  • члени родин тих військовослужбовців, які загинули, померли або вважаються зниклими;
  • полонені або особи, що зникли безвісти.

Як писав "Ми-Україна" раніше, Європейський Союз виділив Україні другий транш макрофінансової допомоги у розмірі 1,5 млрд євро із загального пакета на 18 млрд євро.

Глава Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн підкреслила, що підтримка Заходу допомагає Україні працювати, захищати себе та ставить Україну на шлях вступу до ЄС, підтримуючи реформи.

Головне