Державне бюро розслідувань завершило досудове розслідування у справі про незаконне переправлення чоловіків призовного віку за кордон. До суду скеровано обвинувальний акт щодо трьох осіб - начальника одного з відділів “Закарпатської установи виконання покарань №9”, його спільника та матері останнього.
Про це повідомляє Державне бюро розслідувань Україна.
За даними слідства, вони входили до організованої злочинної групи, яка допомагала військовозобов’язаним нелегально перетинати українсько-румунський кордон. Загалом у схему було залучено щонайменше вісім осіб, серед яких також - головний організатор, ще четверо мешканців прикордонного регіону та працівник Служби судової охорони в Івано-Франківській області. Останній наразі проходить службу в ЗСУ, тому провадження щодо нього призупинене.
Зловмисники знаходили охочих виїхати з України, проводили інструктажі та організовували їх доставку до важкодоступних районів Закарпаття та Івано-Франківщини. Там клієнтів забезпечували житлом, їжею, відповідним одягом і виводили через гори до Румунії, поза межами офіційних пунктів пропуску.
Вартість “послуг” становила 6 тисяч доларів з особи. За приблизними підрахунками, за пів року організаторам вдалося переправити щонайменше 150 чоловіків. Щотижня через схему до ЄС потрапляло близько 10 осіб.
23 лютого 2025 року після передачі чергового хабара працівники ДБР затримали трьох фігурантів - посадовця установи виконання покарань, матір співорганізатора та одного зі спільників. Останній намагався сховатися від слідчих у дивані.
Тепер їм інкримінують ч. 3 ст. 332 КК України - незаконне переправлення осіб через державний кордон, вчинене організованою групою. Санкція статті передбачає до 9 років позбавлення волі з конфіскацією майна.
Щодо головного організатора та ще трьох спільників, які переховуються за кордоном, складено підозру заочно. Їх оголошено в міжнародний розшук, а до країн ЄС направлено клопотання про затримання та екстрадицію.
Як писав “Ми-Україна” раніше, Нацполіція України екстрадувала з Об’єднаних Арабських Еміратів жінку, яка організувала масштабну шахрайську схему під виглядом зборів на дрони для ЗСУ. Внаслідок афери постраждали сотні людей, а держава втратила понад 50 мільйонів гривень.