Країни учасники саміту СОР29 в Баку 24 листопада прийняли глобальне фінансування у розмірі 300 мільярдів доларів на рік, які будуть виділені бідним країнам на допомогу із наслідками зміни клімату.
Про це пише Reuters.
Угода передбачає виділення 300 млрд дол щорічно до 2035 року для підтримки кліматичних ініціатив. Це значно перевищує попереднє зобов’язання багатих країн надавати 100 млрд дол на рік, яке було досягнуто лише у 2022 році та завершується у 2025 році.
Документ, ухвалений із затримкою в останній момент, покликаний надати новий імпульс міжнародним зусиллям у боротьбі зі зміною клімату. Цей рік, що, ймовірно, стане найспекотнішим в історії, підкреслив нагальність глобальних дій.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Глобальне потепління: вчені попереджають про зростання температури на 2,7°C
Деякі делегати привітали угоду оплесками, інші розкритикували її за недостатність заходів, а також організаторів конференції за поспішність ухвалення документа. Представниця Індії Чандні Райна висловила незадоволення, назвавши угоду "оптичною ілюзією", що не вирішує масштабності проблеми. Водночас голова ООН з питань клімату Саймон Стілл охарактеризував документ як "страховий поліс" для людства, який працюватиме за умови повної та своєчасної оплати.
Документ також закладає основу для наступного кліматичного саміту, який відбудеться у 2025 році в Амазонії (Бразилія), де країни планують розробити стратегію дій на наступне десятиліття. Основна увага зосереджена на відповідальності розвинених країн за історичні викиди парникових газів та необхідності компенсації шкоди кліматично вразливим державам.
Як писав “Ми-Україна”, Україна оприлюднила масштаби екологічних збитків від російської агресії - 71 мільярдів доларів втрат, під час конференції СОР29.