На сході України ввели в роботу надпотужну свердловину: які обсяги газу отримаємо

На сході України ввели в роботу надпотужну свердловину: які обсяги газу отримаємо

"Нафтогаз України" повідомив про введення в роботу чергової надпотужної газової пошукової свердловини. Нову свердловину, як повідомив очільник компанії Олексій Чернишов, запустили у східній частині нашої країни.

Її глибина становить 5800 м, а дебіт - 580 000 кубів природного газу на добу.

"Це одна з найпотужніших свердловин, що запустило "Укргазвидобування" за останні роки. Більш того, вона відкрила перспективи раніше нерозвіданого блоку на одному з родовищ на сході країни. Перспективні ресурси газу цього блоку оцінюються в понад 6 млрд куб. м. Наразі у вказаному блоці відбувається підготовка до буріння ще двох нових свердловин: пошукової та розвідувальної", – зазначив Чернишов.

Вказане родовище має великі перспективи, однак раніше на заваді його розробці стояла відсутність в Україні технологій для роботи на значних глибинах. В "Укргазвидобуванні" пояснили, що спроєктувати нову свердловину дали змогу 3D сейсмічні дослідження.

"Свердловина має складну похило-спрямовану конструкцію. Її буріння та дослідження були складним викликом для команди геологів, буровиків та геофізиків, який вони успішно подолали. Далі продовжимо працювати над розкриттям потенціалу цього блоку", – розповів т.в.о. гендиректора компанії Олег Толмачев.

Як відомо, у березні "Нафтогаз" ввів в роботу найпотужнішу свердловину за сотанні 2,5 роки. Її дебіт складає більш як 460 000 кубів газу на добу.

Як писав "Ми-Україна" раніше, “Укрнафта”підписала Меморандум про співпрацю з Kernel, яка є однією з ключових аграрних компаній України. Сторони погодили обсяги постачання в рамках річних угод і зафіксували формульне ціноутворення на основі міжнародних котирувань.

Головне