На Рівненщині судитимуть екскерівників ТЦК за перешкоджання діяльності ЗСУ

На Рівненщині судитимуть екскерівників ТЦК за перешкоджання діяльності  ЗСУ

Працівники Державного бюро розслідувань завершили чергове розслідування щодо колишніх керівників Рівненських обласного та районного територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки. Обвинувальні акти вже скеровано до суду. 

Про це повідомляє ДБР.

За їхньою інформацією, вони сприяли ухиленню чоловіків від мобілізації, чим фактично створювали перешкоди для належного функціонування Збройних Сил України, підриваючи процес своєчасного укомплектування бойових підрозділів.

Зокрема, в іншому кримінальному провадженні ці ж посадовці обвинувачуються у побитті підлеглого битою влітку 2023 року. Таким чином вони намагалися покарати його за намір звернутися до правоохоронних органів. Відео інциденту, яке самі ж посадовці й зафіксували, стало підставою для масштабного розслідування. Тоді також було виявлено факти незаконного збагачення та зберігання наркотиків.

Зазначається, що після вивчення службової документації слідчі встановили нові факти злочинної діяльності. Фігуранти організували схему допомоги військовозобов'язаним у незаконному уникненні мобілізації. Вони також вживали заходів для того, аби цих осіб не розшукували надалі. Загалом службовці допомогли уникнути мобілізації орієнтовно півсотні чоловікам.

Також у рамках окремого кримінального провадження перевіряється причетність інших посадовців ТЦК до реалізації цієї протиправної схеми.

Наразі обидва фігуранти звільнені з посад. Їм пред’явлено обвинувачення за ч. 2 ст. 28, ч. 1 ст. 114-1 КК України - перешкоджання законній діяльності Збройних Сил України, вчинене групою осіб за попередньою змовою.

Колишній керівник районного ТЦК повністю визнав свою провину. Суд вже призначив йому покарання у вигляді 5 років позбавлення волі з іспитовим строком. Колишній очільник обласного ТЦК та СП провину не визнає. На час досудового розслідування обом фігурантам було обрано запобіжні заходи у вигляді тримання під вартою без права внесення застави. За попередні злочини їм загрожує до 12 років ув’язнення, а нова кваліфікація передбачає покарання від п’яти до восьми років позбавлення волі.

Як писав “Ми-Україна” раніше, військовослужбовцеві Харківського ТЦК та СП повідомили про підозру за фактом побиття місцевого жителя під час перевірки документів.

Головне