Державне бюро розслідувань викрило корупційну схему із закупівлі непридатних генераторів для потреб військової частини на Львівщині. Про підозру повідомлено командиру та начальнику електротехнічної служби частини, а також цивільній особі, яка сприяла реалізації злочинної схеми.
Про це повідомляє ДБР.
За даними слідства, фігуранти організували придбання 152 генераторів за завідомо завищеною вартістю через фіктивні компанії, створені цивільною пособницею. Ці компанії були оформлені на громадян рф, яких фігурантка працевлаштувала на посади директора та бухгалтера. Закуплені генератори мали слабку потужність, були непридатні для польових умов, а близько половини з них - пошкоджені.
Загальна вартість угод склала понад 31 млн грн, з яких щонайменше 18 млн грн - штучно завищена ціна. При цьому слідство встановило, що військова частина вже отримала потужні генератори від благодійників, тож потреби у новій закупівлі не було.
Під час обшуків у приміщеннях фіктивних підприємств та осіб, пов’язаних із оборудкою, вилучено паспорти рф, військову символіку рф і СРСР, фінансову документацію, чорнові записи та статутні документи з ознаками фіктивності.
Командиру та начальнику служби інкримінують перевищення влади в умовах воєнного стану (ч. 5 ст. 426-1 КК України), а цивільній фігурантці - пособництво у вчиненні злочину (ч. 5 ст. 27 КК України). Санкції передбачають покарання до 12 років позбавлення волі.
Усім трьом обрано запобіжний захід у вигляді тримання під вартою з альтернативою застави. Військовослужбовців відсторонено від посад. ДБР продовжує слідчі дії для встановлення всіх причетних до оборудки осіб і каналів розподілу коштів.
Як писав “Ми-Україна” раніше, у Дніпрі викрили корупційну схему, за якою ухилення від військової служби оформлювали через фіктивні висновки ВЛК. За відповідні "послуги" фігуранти отримували тисячі доларів.