На дні Каховського водосховища були небезпечні речовини, які багато років впливали на воду, - Стрілець

На дні Каховського водосховища були небезпечні речовини, які багато років впливали на воду, - Стрілець

При будівництві Каховського водосховища було затоплено близько 90 сіл, тож на його дні могли бути небезпечні речовини. Про це розповів міністр захисту довкілля та природних ресурсів Руслан Стрілець в ефірі національного телемарафону "Єдині новини" на каналі "Ми-Україна".

"Каховське водосховище було створене 65 років тому. Воно на сьогоднішній день є найбільшим в Україні. Дамба Каховської ГЕС утримувала фактично більше 18 млн метрів кубічних води. До того, як радянська влада побудувала це водосховище, там відповідно жили люди, там були села, відповідно і кладовища там були. При створенні цього водосховища було фактично затоплено близько 90 сіл. Тому у будь-якому випадку там є небезпечні чинники, які так чи інакше впливали багато років на воду", - зазначив Стрілець.

Він також заспокоїв жителів регіону, що фахівці щоденно контролюють якість води.

"На сьогоднішній день можу вас заспокоїти і сказати, що і представники  Державної екологічної інспекції, і відповідні структурні підрозділи Держводагентства України проводять постійно, на регулярній основі відповідні заміри, контролюють якість води. Було повідомлення про те, що у воду потрапило 150 тонн мастила в результаті підриву цієї дамби, з машинних відділень повитікало машинне масло. Але на сьогоднішній день ми розуміємо, де ця пляма і розуміємо, що все це в принципі можна ліквідувати", - зазначив міністр.

Крім того він наголосив, що найгірше у цій ситуації, що "будь-які забруднення, відходи руйнування будинків, відходи з прилеглих територій, відходи, які фактично накопичувалися рокам, вони так чи інакше потраплять в Чорне море".

"Це вже транскордонний вплив, це вже вплив на інші країни", - заявив Руслан Стрілець.

Як повідомляли "Ми-Україна", рівень води у водосховищі Каховської ГЕС вже сягнув критичної зони. Про це заявив генеральний директор ПрАТ “Укргідроенерго” Ігор Сирота.

Головне