Медично-соціальна експертиза буде замінена новим дієвим механізмом, що орієнтований на людину та її потреби, наголосив прем’єр-міністр Денис Шмигаль.
Про це повідомляє Урядовий портал.
Під час засідання, Кабінет міністрів схвалив два законопроєкти, що регламентують соціальні послуги та страхові виплати.
“Перший крок ми вже зробили. Уряд спрямував до Верховної Ради проєкт закону, що встановлює алгоритм оцінювання повсякденного функціонування людини. Практикуючі лікарі у багатопрофільних лікарнях в складі експертних команд об’єктивно оцінюватимуть стан пацієнта за однією з трьох категорій: стійке повне обмеження працездатності, стійке часткове обмеження працездатності, працездатна особа”, - повідомив Шмигаль.
За його словами, виплати залежатимуть від оцінки стану працездатності. Розмір виплат для людей з повною втратою працездатності, суттєво зросте.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Як і чому ліквідують МСЕК: корупція, розміри пенсій по інвалідності та реформа – що треба знати
“А для людей із частковою стійкою втратою працездатності держава компенсує різницю в зарплаті, яку особа мала до страхового випадку і після повернення на роботу”, - додав прем’єр.
Запропоновані зміни збільшать тривалість оплачуваного лікування та реабілітації з чотирьох місяців до півтора року і захищатимуть людину від звільнення на весь період лікування.
“При цьому статус інвалідності зберігається. Він передбачає право на соціальні послуги, реабілітацію, пільги та підтримку в працевлаштуванні. Для тих, хто вже має інвалідність, ситуація не зміниться”, - наголосив Шмигаль.
Як писав “Ми-Україна”, 8 листопада СБУ та Нацполіція затримали на Кіровоградщині керівницю МСЕК, яка вимагала 2 тисячі доларів від пораненого воїна ЗСУ за призначення інвалідності.