Молдова скинула “газове ярмо” росії: послуги “Газпрому” більше не потрібні 

Молдова скинула “газове ярмо” росії: послуги “Газпрому” більше не потрібні 

Молдова ще з кінця минулого року не отримує російський газ. Країні більше доводиться терпіти шантаж газового гіганта рф - “Газпрому”- у разі появи проблем з оплатою ресурсу, заявило місцеве Міненерго. 

Як пише Reuters, очільник відомства Віктор Парліков розповів, що на сьогодні російський газ отримує лише окуповане агресором так зване “Придністров'я”. Він додав, що самопроголошена “республіка” за нього, як і до цього, не платить. 

“Придністров'я не платило за газ раніше та не платить зараз. "Газпром" мириться із боргами звідти. Але коли (решта Молдови) отримувала газ, російська компанія вдавалася до припинення поставок, до шантажу", - наголосив він.

Парліков додав, що російський газовий монополіст закривав на це очі протягом 30 років, аби не дати “проросійському клаптику” Молдови вийти з під контролю рф.

Влада оцінює борг “Придністров'я” за газ у декілька мільярдів доларів.

В Міненерго зазначили, що забезпечити стабільні поставки блакитного палива країні вдалось завдяки кредитам Європейського банку реконструкції та розвитку (ЄБРР) в розмірі 300 млн євро.

Нагадаємо, внаслідок падіння доходів від енергоносіїв дефіцит бюджету рф у січні 2023 року виріс до позначки у 25 мільярдів доларів. Настільки великим цей показник не був з 1998 року, коли росія оголошувала дефолт.  Податкові надходження від нафти й газу у січні впали на 46% порівняно з цим же періодом минулого року.

Як писав "Ми-Україна" раніше, протести у Франції, які тривають в країні близько двох місяців, не лише не стихли, а й набрали обертів. Напередодні, 16 березня, вони переросли у сутички з правоохоронцями та затримання мітингувальників.

Головне