Місяць "відкусить" шматочок від Сонця: коли дивитись сонячне затемнення у березні

Місяць

Жителі Північної півкулі - Арктики, Європи, північно-східної частини Канади та деяких районів Африки - вже цього тижня зможуть спостерігати часткове сонячне затемнення, під час якого Місяць закриє певну частину сонячного диска. Про це пише IFL Science.

Астрономічна подія відбудеться вранці 29 березня за місцевим часом для більшості регіонів, де воно буде видимим. Повна тривалість явища від початку до кінця складе кілька годин.

"Вранці 29 березня більша частина Європи, Гренландія, Ісландія та північно-східна частина Канади стануть свідками часткового сонячного затемнення, коли Місяць пройде перед Сонцем, затьмарюючи частину (але не весь) його світло", — розповів Джейк Фостер, астроном із Королівської обсерваторії в Гринвічі.

Найбільший ефект від затемнення можна буде спостерігати в Канаді, де Місяць закриє до 92% сонячного диска.

"Канада побачить найкращу частину затемнення, оскільки 92 відсотки Сонця буде закрито Місяцем, якщо дивитися з таких місць, як Квебек, Ньюфаундленд і Лабрадор", - заувадмФостер.

В Британії буде закрито від 30-45%Сонця, причому ступінь затінення буде тим вищим, чим далі на північний захід ви перебуваєте.

Як безпечно спостерігати за затемненням

Фахівці наголошують на важливості використання належного захисту для очей під час спостереження за сонячним затемненням. Після кожного затемнення спостерігається тривожний сплеск пошукових запитів у Google, пов'язаних із проблемами зору.

"Щоб безпечно спостерігати затемнення безпосередньо, вам потрібно буде надягти окуляри для спостереження за сонячним затемненням. Вони блокують 99,9999 відсотків сонячного світла, тільки в них можна безпечно дивитися на Сонце безпосередньо", — пояснив Фостер.

Якщо у вас немає спеціальних окулярів, є простий спосіб створити пристрій для непрямого спостереження за затемненням.

"Затемнення також можна спостерігати опосередковано, створивши саморобний проєктор-камеру-обскуру. Його можна зробити, просто проробивши невеликий отвір у аркуші паперу і спроєктувавши сонячне світло, що проходить крізь нього, на інший аркуш паперу, утримуваний на відстані близько 30 см", — порадив Фостер.

Світло, спроєктоване на другий аркуш паперу, має показати форму затемнення в міру його настання, що дозволить вам побачити явище, навіть не дивлячись прямо на Сонце.

Як писав "Ми-Україна", 21 березня ракета Falcon 9 компанії SpaceX стартувала у межах секретної місії NROL-57 для Національного управління розвідки США (NRO). Запуск з Космічної бази Ванденберг у Каліфорнії відбувся о 08:49 за Києвом.

Головне