Президент Євроради Мішель прибув до Києва

Президент Євроради Мішель прибув до Києва

Президент Європейської ради Шарль Мішель прибув до Києва для участі в саміті Україна – Євросоюз.

Про це він написав у Twitter.

Шарль Мішель прибув до Києва у п'ятницю, 3 лютого.

"Повернувся до Києва на саміт ЄС-Україна за участю голови Європейської комісії (ЄК) Урсули фон дер Ляєн, президента України Володимира Зеленського та голови дипломатії ЄС Жозепа Борреля. Наша рішучість не слабшає. Ми підтримуватимемо вас на кожному етапі вашого шляху до ЄС", - повідомив він та опублікував фото з Софійської площі.

Шарль Мішель на Софійській площі у Києві

Нагадаємо, керівництво ЄС, вперше аж 15 єврокомісарів та посли, прибудуть до Києва на Саміт Україна-ЄС. Головні теми: допомога Україні у боротьбі з росією, відбудова, стратегічне партнерство в економіці й, найголовніше, майбутнє членство України в ЄС.

Проти пришвидшеного вступу України виступили більшість великих країн-членів ЄС. Макрон, наприклад, публічно називає термін у 10 років. Голова українського уряду Денис Шмигаль має амбітніший план – два роки й повноправне членство.

Сім пунктів до кандидата у члени ЄС

Вимоги до реформи від ЄС, які Україна виконала:

  • Реформа відбору суддів Конституційного суду;
  • Провадження судової реформи;
  • Антикорупційна реформа;
  • Боротьба з відмиванням коштів;
  • Втілення антиолігархічного закону;
  • Узгодження аудіовізуального законодавства з європейським;
  • Зміна законодавства про нацменшини.

Під час останньої перевірки зміни виявилися найпереконливішими. Саме зараз Україна перетнула позначку у 50% виконання європейських вимог. Загальний бал – 5,8 з 10 можливих.

Утім, торішнє рішення ЄС вимагає від України повного втілення кожної цих рекомендацій. Зараз, за пів року після отримання кандидатського статусу, ця мета не досягнута за жодним із критеріїв.

Окрема ситуація склалася з антиолігархічним законом. Україна, по суті, не може навіть розпочати його виконання через відсутність пояснень з європейського боку про те, що саме потрібно змінити у чинному законі.

Також є проблема з відбором суддів Конституційного суду.

Ідея цього критерію полягає в тому, щоб нарешті деполітизувати склад Конституційного суду, запровадивши професійний та ціннісний відбір кандидатів до нього. Але зробити це можливо лише у разі, якщо чинна влада не прагне взяти КС під контроль – як це робили або намагалися зробити усі їхні попередники. На жаль, розвиток подій не дає оптимізму в цьому питанні.

Як повідомляв "Ми-Україна" раніше, понад 300 прийомних родин втратили житло через війну. Перша леді Олена Зеленська обговорила з Президентом Європейської комісії Урсулою фон дер Ляєн, яка приїхала в Україну з робочим візитом, тему подолання сирітства та впровадження сімейних форм виховання.

Головне