Міноборони vs богиня Калі, страхи Пригожина та чи зможуть нам допомагати США у боргах: що писали про Україну світові ЗМІ 2 травня

Міноборони vs богиня Калі, страхи Пригожина та чи зможуть нам допомагати США у боргах: що писали про Україну світові ЗМІ 2 травня

Україна не сходить зі шпальт провідних світових ЗМІ ось уже понад рік. “Ми-Україна” зібрали, що писали світові ЗМІ про Україну напередодні, 2 травня. 

The Tribune. Україна перепросила за твіт з богинею Калі: суперечливий допис Міноборони видалено

Україна попросила вибачення за те, що оборонне відомство країні опублікувало у Twitter карикатуру із зображенням богині Калі, ілюструючи суботню атаку по Севастополю.

"Ми шкодуємо, що Міноборони спотворило зображення індуїстської богині Калі. Україна та її народ поважають унікальну індійську культуру та високо цінують підтримку Індії. Зображення вже видалено. Україна сповнена рішучості й надалі розвивати співпрацю в дусі взаємної поваги та дружби", - йдеться у повідомленні української кримськотатарської політичної та державної діячки Еміне Джапарової.

Після появи карикатурного зображення у Twitter Міноборони старший радник міністерства інформації Індії Канчан Гупта заявив, що "Україна зараз знущається над богинею Калі так, як ніколи не робило жоден іноземний уряд".

Le Monde. Росія контролює лише 16% української території

Захопивши під свій контроль практично чверть території України на початку повномасштабного вторгнення, російська армія поступово відступала, перш ніж наприкінці квітня стабілізувала свою окупацію територій на рівні нижче 16,7%.

"В той час, коли фронт майже заморожений, цифри підтверджують те, про що вже багато місяців говорять карти: в Україні росія давно не просувається. Після кількатижневої стагнації і попри наступ, оголошений російським генеральним штабом, Москва наприкінці квітня контролювала лише 16,7% території України", - пише видання.

Le Figaro. Бос ПВК"Вагнер" побоюється "трагічного" для росії контрнаступу України

"Євген Пригожин, який звик до гучних заяв, запевняє, що весняний контрнаступ, підготовка якого, на думку української армії, завершена, стане для Москви "трагедією", - пише видання.

Спираючись на нещодавнє інтерв'ю ватажка "вагнерівців" автори матеріалу зазначають, що він також скаржився на високі втрати серед своїх бійців на війні: "кожен день у нас тисячі тіл, які ми кладемо в труни і відправляємо додому". Пригожин додав, що якщо "Вагнер" і помре, то "не від рук української армії чи НАТО, а з вини наших національних виродків-бюрократів".

Bild. Чи зможе Байден дозволити собі і надалі допомагати Україні

В Мінфіні США попередили уряд, що вже за чотири тижні можуть закінчиться гроші для здійснення оплат рахунків. Країні доведеться оголошувати дефолт за боргами вже 1 червня якщо до того Конгрес не підніме стелю держборгу США або не призупинить його дію.

Bild розбирався, яким чином це вплине на допомогу Україні одного з її найпотужніших союзників.

"Що це значить: чисто арифметично Америка може ще дуже довго фінансувати допомогу Україні. Так чи інакше: ніхто не вірить, що США справді збанкрутують. У разі потреби країна все ще має змогу друкувати маси нових доларових купюр, що різко зменшить вартість її боргу (і готівкових резервів практично всіх країн)", - вказано у матеріалі.

NYT. Росія потребує "своєчасного поповнення" "засобів поразки": Шойгу закликав швидко наростити виробництво

Російський глава Міноборони Сергій Шойгу закликав швидко подвоїти виробництво керованих ракет у рф та прискорити поповнення запасів іншої зброї та військової техніки, необхідних для війни в Україні.

Міністр оборони рф підкреслив, що місцеві виробники зброї мають вирішальне значення для успіху "спеціальної військової операції" в Україні, яку Москва уникає називати війною.

"Цього року низка російських офіційних осіб зробила коментарі, що вказують на те, що вимоги війни перевищують можливості військової промисловості країни", - наголошує видання.

Головне