Метапневмовірус гуляє світом - в яких країнах він вже є

Метапневмовірус гуляє світом - в яких країнах він вже є

Захворюваність на метапневмовірус людини (HMPV) зростає у світі, перші спалахи зафіксовані в Китаї, звідки вірус поширився до інших країн Азії та за її межі. Про це пише Newsweek.

Що відомо про HMPV

Метапневмовірус людини (HMPV) був вперше виявлений у 2001 році. Його симптоми нагадують звичайну застуду, грип або COVID-19: кашель, лихоманка, нежить та задишка. У важких випадках захворювання може призвести до бронхіту або пневмонії. Вірус традиційно активізується в зимовий період.

Географія поширення метапневмовірусу: де він вже є

  • Китайський CDC повідомив про значне зростання випадків HMPV, особливо серед дітей до 14 років у північних провінціях. Вірус став другою за поширеністю респіраторною інфекцією після грипу, з показником 6,2% позитивних тестів. У Гонконзі рівень захворюваності залишається нижчим, ніж торік.
  • В Індії зафіксовано три випадки захворювання серед дітей, включаючи двох немовлят. Місцева влада наголошує, що ці випадки не пов'язані зі спалахом у Китаї та не свідчать про масштабну епідемію.
  • У Малайзії виникла суперечка щодо статистики: ЗМІ повідомляли про 327 випадків у 2024 році та зростання на 45%, але Міністерство охорони здоров'я спростувало ці дані.
  • Казахстан підтвердив 30 випадків HMPV у поточному сезоні, що менше порівняно з іншими респіраторними захворюваннями. У США вірус традиційно активізується взимку та навесні, ведеться постійний моніторинг ситуації.
  • В Україні офіційно підтверджено 13 випадків метапневмовірусу.

Медики рекомендують дотримуватися стандартних правил профілактики респіраторних захворювань: носити маски у громадських місцях, регулярно мити руки та уникати контакту з хворими. Особливу увагу слід приділяти захисту дітей та людей похилого віку, які входять до групи ризику.

Як писав "Ми-Україна" раніше, в ЦГЗ запевнили, що метапневмовірус, спалах якого нещодавно зафіксували у Китаї, є звичним збудником, що регулярно поширюється в Україні протягом кожного епідемічного сезону.

Головне