На війні проти України загинули щонайменше 485 громадян африканських країн, які воювали у складі російської окупаційної армії.
Про це повідомляє Державний проєкт "Хочу жить".
За наявною інформацією, журналістам та дослідникам наразі відомі персональні дані 2 984 африканців із 40 країн континенту, які уклали контракти зі Збройними силами рф. Це означає, що на фронті загинув уже практично кожен шостий із них. Найбільше втрат зафіксовано серед громадян Камеруну, Гани, Єгипту та Кенії, де попередніми роками росіяни проводили наймасштабнішу вербувальну кампанію.
У проєкті наголошують, що реальна кількість ліквідованих та зниклих безвісти іноземців є значно вищою через специфічне ставлення військового командування рф до таких бійців.
"Африканці в російській армії – солдати найнижчого рангу, ставлення до яких має споживчий характер. Не володіючи російською мовою, що суттєво обмежує їхню ефективність на полі бою, африканців часто використовують у м'ясних штурмах, де шанси на виживання мінімальні. Їхня загибель не створює проблем для російської держави і не викликає суспільної напруги", – йдеться у повідомленні.
Окупанти зазвичай записують загиблих іноземців до списків зниклих безвісти і не намагаються евакуювати їхні тіла з поля бою. Якщо ж тіла все-таки вивозять, їх або кремують, або ховають безпосередньо на території рф. Пошуком родичів та репатріацією залишків на батьківщину в росії ніхто не займається.
Через це родичі найманців регулярно виходять на мітинги у своїх країнах та звертаються до українського гуманітарного проєкту "Хочу знайти" з проханням відшукати близьких. Такий тиск з боку родин уже приніс перші результати.
"Через суспільний резонанс і дипломатичний тиск на росію Міноборони рф припинило або суттєво скоротило вербовку в 14 країнах Африканського континенту. Важливо, щоб родичі загиблих вимагали від російської влади не лише пошуку зниклих безвісти та репатріації тіл для поховання на батьківщині, а й виплати належних компенсацій. Міноборони рф постійно обманює іноземних громадян і не виплачує передбачені виплати сім'ям загиблих", – наголосили у проєкті.
Як писав "Ми-Україна" раніше, через повномасштабне російське вторгнення близько 6 млн українців стали біженцями та були змушені виїхати за кордон.