Білорусь порушила міжнародні зобов'язання, не запросивши спостерігачів ОБСЄ на президентські вибори, що мають відбутися 26 січня. Про це повідомляє Організація з безпеки і співробітництва в Європі у своєму офіційному пресрелізі.
Бюро з демократичних інститутів і прав людини (БДІПЛ) та Парламентська асамблея ОБСЄ висловили глибоке занепокоєння цим рішенням білоруської влади. За їхніми словами, відсутність міжнародних спостерігачів унеможливлює проведення неупередженої та незалежної оцінки виборчого процесу.
"Я глибоко шкодую про рішення білоруської влади не запрошувати держави ОБСЄ через БДІПЛ для спостереження за майбутніми президентськими виборами, що позбавляє громадян країни прозорої та повної оцінки всього процесу", - заявила директорка БДІПЛ Марія Телалян.
Президентка Парламентської асамблеї ОБСЄ Піа Каума підкреслила, що така поведінка Білорусі порушує Копенгагенський документ 1990 року та підриває довіру до виборчої системи країни.
"Відсутність співпраці з боку Білорусі ще більше послаблює дух довіри, який лежить в основі ОБСЄ", - наголосила вона.
Варто зазначити, що це вже третій випадок після президентських виборів 2020 року, коли БДІПЛ не може здійснювати спостереження за виборчим процесом у Білорусі через відсутність офіційного запрошення. Незважаючи на спроби БДІПЛ налагодити діалог з білоруською владою протягом останніх місяців, за три тижні до виборів організація так і не отримала можливості провести моніторинг ключових етапів виборчого процесу.
Як писали "Ми-Україна" раніше, департамент патрульної поліції України оприлюднив статистику дорожньо-транспортних пригод за новорічний період. Згідно з даними відомства, на дорогах країни сталося 811 аварій, внаслідок яких постраждали або загинули люди.