Фігурки Лабубу, натхненні ілюстраціями гонконгського художника Касінга Лунга, стали світовим феноменом. Проте на тлі стрімкого зростання популярності цих іграшок в інтернеті з’являються теорії, що ставлять під сумнів безневинність фігурок з усмішками та гострими зубами. Про це передає видання Unilad.
Іграшки Лабубу, створені у співпраці Касінга Лунга та китайського виробника POP MART, з’явилися на ринку у 2019 році та швидко завоювали популярність у колекціонерів по всьому світу. Згідно з першоджерелом серією книг "Монстри" Лабубу є частиною племені ельфійок. Проте з часом на тлі вірусного ажіотажу навколо фігурок у соцмережах почали з’являтися конспірологічні версії, які пов’язують іграшки з давньою міфологією.
Зокрема, деякі користувачі TikTok і Twitter припускають, що образ Лабубу навіяний месопотамським демоном Пазузу, тим самим, який став антагоністом у культовому фільмі жахів "Вигнання диявола". Демон Пазузу, згідно з "Британікою", був здатен боротися з іншими духами зла, проте залишався небезпечною сутністю, викликаючи у стародавніх страх і повагу.
Наратив про можливий зв’язок Лабубу з демонічною сутністю набув популярності після відео користувачки TikTok, у якому вона публічно спалює іграшку, називаючи її "проклятою" та такою, що "руйнує життя". Інші дописи в соцмережах також попереджають про ймовірну окультну природу цих іграшок, хоча конкретних доказів цьому наразі не існує.
Фігурки продаються за сотні і навіть тисячі доларів на онлайн-аукціонах, а шанувальники готові годинами стояти в чергах, щоб отримати нову модель.
Як писали "Ми-Україна" раніше, американська компанія Mattel, що спеціалізується на виробництві іграшок випустила першу в історії лінійки ляльку Барбі з діабетом 1 типу. Іграшка має всі реалістичні елементи, пов’язані з лікуванням хвороби: інсулінову помпу, глюкометр, CGM-моніторинг та навіть сумочку з корисними речами для діабетиків.