Українські діти, які перебувають за кордоном через військову агресію росії, мають можливість долучитися до української системи освіти. Але нині таких налічується лише 40%.
Про це повідомляє член Комітету освіти, науки та інновацій та голова піклувальної ради МУШ Роман Грищук.
Наразі в шкільних системах країн ЄС інтегровано понад 849 тисяч українських учнів, включаючи випускників та учнів початкових класів. Проте лише 341 тисяча з них має зв'язок з українською освітою.
“Нам важливо, щоб діти повернулись. Ми б хотіли, щоб кожна українська дитина була успішна там де вона є. Щоб не втрачала свою національну ідентичність і пишалась своєю країною”, - Роман Грищук.
У зв'язку з цим, за участі парламентаріїв, було презентовано нове бачення Міжнародної Української Школи (МУШ) - Державного ліцею, який відповідатиме за підтримку зв'язку з українськими дітьми, що перебувають за кордоном.
Грищук наголосив на важливості цього зв'язку: "Велика кількість дітей закордоном не має зв‘язку з освітньою системою України. І це погано не тільки тому, що дитина може втрачати українську ідентичність, асимульовуватись в країні перебування, а ще й банально не мати базових знань з українознавчих дисциплін. Без цього важко буде відновлювати навчання в українській школі. Маємо тримати зв‘язок з кожною українською дитиною."
Як писав "Ми-Україна" раніше, для підтримки стабільної чисельності населення в Україні необхідно, щоб 100 жінок протягом життя народжували 210-220 дітей.